140 ogledov

Vse bližje presenetljiv konec Ligue1

Burak Yilmaz Profimedia
Lille le še dva koraka od naslova.

Francoski nogometni klub Lille je na prvi tekmi 36. kroga državnega prvenstva slavil pomembno zmago pri Lensu s 3:0 in je še korak bližje naslovu prvaka. To bi bil šesti v zgodovini kluba, za katerega je dve sezoni in pol igral tudi sedanji selektor slovenske mlade reprezentance Milenko Aćimović.

Nazadnje je Lille v domačem prvenstvu slavil v sezoni 2010/2011, do novega naslova pa varovance Christopha Galtierja ločita le še zmagi doma proti St. Etiennu v predzadnjem in v gosteh proti Angersu v zadnjem krogu.

Po današnjem obračunu, ki ga je z dvema goloma odločil turški napadalec Burak Yilmaz, ima Lille z odigrano tekmo več 79 točk, Paris Saint-Germain sledi s 75. Parižani bodo obračun 36. kroga odigrali v nedeljo v gosteh proti sedmouvrščenemu Rennesu.

Šestouvrščeni Lens pa je bil drevi brez moči proti vodilni ekipi lige. Že v drugi minuti je po prekršku nad Jonathanom Bambajem Lille prišel do najstrožje kazni. Zanesljivo jo je izkoristil Yilmaz. Slednji je v 40. minuti z izjemnim strelom z levico s 25 metrov postavil izid polčasa, v katerem je v 35. minuti Lens na zelenici ostal z igralcem manj po izključitvi Clementa Michelina. V drugem polčasu je tretji zadetek za Lille dosegel Jonathan David v 60. minuti, do konca pa se izid ni več spremenil.

Poleg boja za naslov prvaka je v Franciji zanimiva tudi odločitev o zadnjem potniku v kvalifikacije za ligo prvakov. Trenutno tretje mesto z 71 točkami drži Monaco, ki bo v nedeljo gostoval pri Reimsu. Četrti pa je Lyon, ki ima tekmo manj in bo v soboto gostil Lorient.

1. Lille           36 23 10  3 62:22  79
 2. PSG             35 24  3  8 79:27  75
 3. Monaco          35 22  5  8 73:41  71
 4. Lyon            35 20 10  5 70:37  70
 5. Marseille       35 15 11  9 50:43  56
 6. Lens            36 15 11 10 55:51  56
 7. Rennes          35 15  9 11 48:37  54
 8. Montpellier     35 12 11 12 55:59  47