711 ogledov

Pri Liverpoolu besni

Raheem Sterling
Nedeljski derbi je postregel z remijem. Angleški reprezentant v soboto zgrešil nemogoče.

Angleški nogometni reprezentant Raheem Sterling se v zadnjem kolu Premier League ni izkazal. Imel je namreč izjemno priložnost, da bi na gostovanju pru Burnleyju zagotovil zmago Manchester Cityju, a je z neposredne bližine zgrešil povsem prazna vrata. Da je zanj stvar še toliko bolj neprijetna, so poskrbeli domači nogometaši, ki so ob koncu dvoboja izenačili na 1:1.

"To je nogomet, takšne stvari se dogajajo. Danes je zgrešil z dveh metrov, jutri bo zabil. Se pač zgodi," je filozofsko enega od kiksov leta sprejel trener meščanov Pep Guardiola. Ta je lahko še naprej povsem miren, saj ima njegovo moštvo po več kot dveh tretjinah prvenstva še vedno 13 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem - mestnim tekmecem Manchester Unitedom. Ta je v soboto z 2:0 na domači zelenici premagal Huddersfield, drugi gol za rdeče vrage je dosegel novinec Alexis Sanchez.

A še bolj zadovoljni so bili s prišleki v tem prestopnem roku pri Arsenalu. Henrik Mkhitarjan, ki je pri topničarjih zamenjal prav Čilenca, je na domačem debiju proti Evertonu prispeval tri asistence, do prvega zadetka za Londončane pa je na svoji prvi tekmi v Angliji prišel tudi Pierre-Emerick Aubameyang. Tri zadetke je na grozo slavnih zabil Aaron Ramsey, enega pa je dodal Laurent Koscielny. Arsenal je ob polčasu vodil s 4:0, na koncu pa slavil s 5:1.

Aaron Ramsey | Avtor: Profimedia Profimedia

aaron ramsey Seznam vse daljši Šport Nogometaš znova 'ubija' slavne

V nedeljo sta se v derbiju kola pomerila Liverpool in Tottenham, ob nekaj sumljivih odločitvah pa se je dvoboj končal z neodločenim izidom 2:2. Mohamed Salah je domače na Anfieldu v vodstvo popeljal že v tretji minuti, takšen rezultat pa je bil na semaforju izpisan do zaključnih minut drugegaga polčasa, ko je z izjemnim projektilom izenačil Victor Wanyama. Ta je v 80. minuti sprožil z 20 metrov in zadel povsem v zgornji desni kot gola Lorisa Kariusa.

A to je bila le napoved norih zaključnih minut. V 87. minuti sodnik sprva ni dosodil enajstmetrovke, ko je Harry Kane sumljivo padel preko Kariusa, na belo točko je pokazal šele po dolgem posvetovanju s stranskim sodnikom. A angleški reprezentančni napadalec je streljal po sredini vrat, Karius pa je njegov poizkus zaustavil.

V 91. minuti se je Salah sprehodil skozi gostujočo obrambo in zadel za 2:1, najverjetneje pa se je akcija začela s prepovedanim položajem. Vendar tudi tu ni bilo konec. V zadnjih trenutkih dvoboja je Eric Lamela padel ob Virgilu van Dijku, znova je sledil posvet s stranskim sodnikom in enajstmetrovka. Kane je bil tokrat natančen za njegov 100. gol v Premier League.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je bil po tekmi prepričan, da so sodniki v zadnjih minutah njegovo ekipo zelo oškodovali.

Harry Kane | Avtor: Epa Epa