23508 ogledov

Velesila še pred tekmo s Slovenijo pravzaprav brez možnosti za OI

odbojkarska žoga Profimedia
Japonska nadigrala Srbijo.

V 5. krogu odbojkarskega kvalifikacijskega turnirja za nastop na olimpijskih igrah je v Tokiu japonska reprezentanca premagala Srbijo s 3:0 (17, 14, 22). S tem se je na drugem mestu, ki vodi v Pariz, izenačila s Slovenijo, Srbijo pa spravila v položaj, da ima zgolj le še teoretične možnosti za uvrstitev na igre.

Kot zdaj kaže, bodo odločilno tekmo za drugo mesto, v soboto odigrali Slovenija in Japonska.

Japonci, ki na turnirju izgubili z Egiptom, nasploh pa na začetku niso kazali prepričljivih predstav, so očitno pravočasno našli formo. V prvih dveh nizih so Srbe povsem nadigrali, v tretjem nizu pa so Srbi imeli svoje priložnosti, sredi niza so vodili za štiri točke. A gostitelji turnirja so jih ujeli, v končnici pa tudi prehiteli.

Yuji Nishida je dosegel 16, Ran Takahashi 15, Yuki Ishikawa pa 14 točk.

1. ZDA             5   5   0   15:2   15
 2. Japonska        5   4   1   14:5   12
 3. Slovenija       5   4   1   13:5   12
 4. Srbija          5   3   2   10:7    9
 5. Turčija         5   2   3    7:12   5
 6. Egipt           5   2   3    8:13   4
 7. Finska          5   0   5    5:15   2
 8. Tunizija        5   0   5    2:15   1