1517 ogledov

Čater do dosežka kariere

Epa
Martin Čater je v slalomu zadržal smukaško uvrstitev v Wengnu.

Avstrijec Matthias Mayer je prepričljivo vodil po smuku na kombinacijski tekmi za svetovni pokal alpskih smučarjev v Wengnu. Drugi je bil Švicar Gilles Roulin, ki je zaostal 53 stotink, tretji pa drugi Avstrijec Daniel Danklmaier (+0,67). Najboljši Slovenec je bil Martin Čater na šestem mestu (+1,05).

Miha Hrobat je po smuku zasedel 27. mesto (+2,14), Štefan Hadalin, lanski svetovni podprvak v tej disciplini, 30. (+2,32), 32. je bil Klemen Kosi (+2,41), Boštjan Kline pa si je delil 33. mesto (+2,48). Smukaški del preizkušnje, ki ga je končalo 46 tekmovalcev, je bil za dalj časa prekinjena po padcu Norvežana Adriana Smisetha Sejersteda.

Na slalomski progi, ki jo je postavil slovenski trener Rok Šalej, se je med najboljšimi iz hitrih disciplin znova najboljše znašel Mayer. Ta je še povečal razliko, v šesterici najboljših pa se mu je še najbolj približal Čater. Ta je po svojem smučanju skočil celo na drugo mesto z 1,34 zaostanka, kmalu pa ga je za desetinko prehitel Ricarrdo Tonetti.

Od specialistov za slalom je kasneje na drugo mesto prišel Victor Muffat-Jeandet. Po nastopu prve petnajsterice iz smuka je bil Čater skupno četrti s petim slalomskim časom. Kot 19. se je na progo podal Alexis Pinturault, ki je skozi celotno progo zmanjševal zaostanek, na koncu pa za vodilnim Avstrijcem zaostal za vsega sedem stotink. Pred Čaterja se je uvrstil še Loic Meillard in Slovenec je bil znova šesti. S tem bi izenačil dosežek kariere.

Hrobat je pridobil nekaj mest, Hadalin pa je že po nekaj vratcih odstopil, do cilja ni prišel tudi Kline. Hrobat je bil na koncu 21., Kosi pa je dobil štiri točke za 27. mesto.