12320 ogledov

Evenepoel udarno prestopil Rubikon, Roglič vrnil udarec!

Primož Roglič kronometer Giro Profimedia
Na dirki po Italiji se je odvil drugi od treh kronometrov.

Nedeljski kronometer med Savignano sul Rubiconejem in Ceseno je bil dolg 35 kilometrov in povsem ravninski. Favorizirani Belgijec Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) je upravičil status in v primerjavi s Primožem Rogličem (Jumbo-Visma) pridobil 17 sekund.

Roglič tudi druge vožnje na čas ni končal povsem pri vrhu, a je preizkušnjo vseeno opravil precej bolje, kot je kazalo pri prvem vmesnem času. Takrat je bil namreč 33-letni Kisovčan šele na devetem mestu, za vodilnim Evenepoelom pa je zaostajal kar 31 sekund.

Toda že pri drugem vmesnem času se je stanje spremenilo. Belgijec ni več tako blestel, saj je imel pred Britancem Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers) le dve sekundi naskoka, Roglič pa je pridobil mesto in zaostajal 27 sekund. Tudi do tretjega vmesnega časa je Roglič pridobil dve mesti in nekaj sekund ter za tremi vodilnimi, ob Thomasu in Evenepoelu je imel najboljšo znamko še Britanec Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), zaostajal 23 sekund.

Pred Zasavcem, ki je osvojil šesto mesto, so se na koncu kronometra poleg Evenepoela in Thomasa zvrstili še Geoghegan Hart (+0,02), Švicar Stefan Küng (+0,04) in Francoz Bruno Armirail (+0,08).

Ne Roglič in Jumbo-Visma, ampak Ineos ...

Evenepoel je prevzel rožnato majico vodilnega na dirki, "slekel" je Norvežana Andreasa Leknessunda (Team DSM). Pred najbližjim zasledovalcem Thomasom ima Belgijec 45 sekund naskoka. Roglič je ostal na tretjem mestu in ima 47 sekund zaostanka. Še tri več zaostaja Geoghegan Hart na četrtem mestu, na petem in šestem pa sta časovno izenačena Portugalec Joao Almeida (UAE Team Emirates) in do danes vodilni Leknessund z 1:07 minute zaostanka.

"Prvi del vožnje na čas je bil zelo dober. Nato je sledil tehnični del, imel sem veter v prsa, nisem se dobro počutil. Zmaga na kronometru je zelo dobra, ni pa bila to moja najboljša vožnja na čas. 47 sekund pred Rogličem? Prednost pred gorami je dobrodošla. Ineos bo imel načrte za napad, mi imamo močno ekipo, veliko samozavesti imamo. Jutri se bomo spočili. Zadnje dni nisem bil najboljši. Užival bom v zmagi," je po zmagi za Eurosport povedal Evenepoel.

V ponedeljek bo na Giru prvi od dveh prostih dni, v torek pa se bo dirka nadaljevala s pretežno ravninsko etapo od Scandiana do Viareggia (196 km).