272 ogledov

Davis s pošastno statistiko, Čančar brez minutaže

Anthony Davis Suns Lakers Reševalni pas/Twitter
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na sredo odigrali štiri tekme.

V Phoenixu so Suns ugnali Los Angeles Lakers s 115:105. Za poražence, ki so še vedno brez poškodovanega LeBrona Jamesa, je Anthony Davis še četrtič zapored vpisal vsaj 30 točk in 15 skokov. Tokrat je v statistiko dodal 37 točk in 21 skokov, zbral je še pet blokad.

Košarkarji Denver Nuggets so doživeli sedmi poraz v tej sezoni. Od zasedbe iz Kolorada so bili v domači dvorani boljši igralci Detroit Pistons, ki so z izidom 110:108 prekinili niz sedmih porazov. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar tokrat ni dobil priložnosti za igro. Bojan Bogdanović je za prvo zmago Detroita v gosteh v tej sezoni dosegel 22 točk, nekdanji izjemni igralec Univerze v Koloradu Alec Burks je za Pistonse dosegel 21 točk, od tega sedem v četrti četrtini. Potem ko je izpustil zadnje tri tekme, medtem ko je bil karanteni zaradi covida-19, je center Denverja Nikola Jokić dosegel 31 točk, 10 podaj in devet skokov.

Philadelphia 76ers so doma s 115:106 ugnali Brooklyn Nets. Za zmagovalce je Tobias Harris dosegel 24 točk.

Še naprej so v dobri formi Sacramento Kings. V gosteh so s 109:113 premagali zasedbo Memphis Grizzlies.