3982 ogledov

Dragić poškodovan zapustil igro, trener razkril, kakšno je stanje

Goran Dragić Profimedia
Dragićevi biki so končali zmagoviti niz Keltov.

Košarkarji Chicago Bulls, katerih barve v severnoameriški ligi NBA zastopa tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić, so poskrbeli za odmevno zmago. Biki so v domači dvorani United Center slavili zmago proti Boston Celtics s 121:107, s katero so obenem zaustavili zmagoviti niz devetih tekem najboljše ekipe prvenstva NBA ta čas.

Prvi strelec bikov je bil DeMar DeRozan z 28 točkami, Zach LaVine, je k zmagi dodal 22 točk, Patrick Williams 17, Nikola Vučević pa 12 točk in 13 skokov. "Ta zmaga je za nas res zelo pomembna. Zdaj smo izgubili kar nekajkrat zaporedoma, tekmeci pa so nizali zmage. Mislim, da smo dobra ekipa, vendar še vedno precej nihamo in igramo tudi slabo. Ta zmaga je pomembna zlasti za preobrat v naših glavah," je po zmagi dejal LaVine.

A če bike lahko veseli dejstvo, da so prekinili niz štirih porazov, jih lahko nekoliko skrbi stanje odličnega slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića. Slednji je tokrat odigral vsega sedem minut, potem ko je imel precejšnje težave s poškodbo, do katere je prišlo po trku z Bostonovim Samom Hauserjem. Zaradi poškodbe rame se je moral sredi prve četrtine celo odpraviti v garderobo, kjer je zanj poskrbela zdravniška ekipa.

V drugi četrtini se je "pokrpani" Dragić sicer vrnil v igro, a je bilo vidno, da z njim ni vse v najlepšem redu, zato ga je trener kmalu potegnil na klop. Tekmo je tako zaključil z zgolj sedmimi minutami igre, tekom katerih je zbral le eno ukradeno in izgubljeno žogo. V celotnem večeru je vsega enkrat vrgel na koš.

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia

Po prvih podatkih iz Chicaga naj bi si legendarni slovenski kapetan poškodoval ramo, a je trener bikov Billy Donovan razkril, da gre verjetno bolj za težave z vratom.

"Prejel je udarec v vrat. Zaradi tega je čutil odrevenelost v roki, vse do komolca. Ko se je vrnil v igro, mi ni izgledal pravi. Da ga potegnem na klop, je bila moja odločitev. Nisem ga vprašal o mnenju. Mislim, da bi si želel nadaljevati. Toda na igrišču ni deloval dobro. Mislim, da ga je poškodba še kako motila," je po tekmi razkril Donovan.

S 13 zmagami ob le štirih porazih pa imajo Kelti kljub temu še vedno najboljši izkupiček to sezono in so ne le na vrhu vzhodne konference, temveč tudi najboljša ekipa lige. Jayson Tatum je za goste zbral 28 točk, 11 skokov in sedem podaj, Jaylen Brown pa 25 točk in sedem skokov.

Naslednja tekma bike čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Milwaukee Bucks, drugi najboljši ekipi lige.

Prvaki izgubili za 45 točk!

Košarkarji Milwaukeeja so doma s 119:111 premagali Portland Trail Blazers, kar je bila njihova 12. zmaga na uvodnih 16 tekmah sezone. Portland je nastopil brez prvega zvezdnika Damiana Lillarda, ki ima poškodovano mečno mišico, tako da so imeli gostitelji še lažje delo, najbolj pa se je izkazal prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo, dvakratni najkoristnejši igralec (MVP) lige. Zbral je 37 točk in zadel 16 od 24 metov iz igre, temu je v 35 minutah dodal še sedem skokov in šest podaj.

Prvaki lige NBA Golden State Warriors pa so v New Orleansu oslabljeni doživeli streznitev, saj so brez Stephena Curryja, Draymonda Greena, Klaya Thompsona in Andrewa Wigginsa izgubili s 83:128. Prvi strelec pelikanov je bil Brandon Ingram s 35 točkami, gostitelji pa so uspešno kaznovali kar 27 izgubljenih žog bojevnikov. CJ McCollum je k zmagi dodal 15 točk, Jonas Valančiunas pa deset. V ekipo se je spet vrnil zvezdnik Zion Williamson, ki je manjkal na treh tekmah zaradi poškodbe stopala.

V Clevelandu je Donovan Mitchell dosegel 29 točk, Darius Garland pa 26 in skupaj sta popeljala konjenike do zmage s 114:102 nad Atlanta Hawks. Prvi strelec Atlante je bil Trae Young s 25 točkami, vendar jih je le štiri dosegel v zadnji četrtini.