10013 ogledov

Dončić vzbudil skomine Atlanti, Dragić dirigiral k zmagi

Luka Dončić Trae Young Luka Dončić v akciji proti Traeju Youngu.
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu sta v noči na četrtek zaigrala oba Slovenca.

Dallas Mavericks so gostovali pri Atlanta Hawks in tako sta se prvič pomerila Trae Young in Luka Dončić. Atlanta je Slovenca kot tretji izbor na naboru zamenjala prav za Younga in oba organizatorja igre sta si tokrat stala iz oči v oči.

Dončić Nowitzki Glasni in vidni Šport Dončić s prav posebno podporo sredi Georgie

Individualno je bil uspešnejši Dončić, ki je v 34 minutah na parketu zbral 21 točk (met iz igre 7/18), devet skokov in dve asistenci, medtem ko je Young dosegel 17 točk, štiri skoke in pet asistenc. A Američan se je veselil zmage (111:104), zato je igrišče zapustil bolj zadovoljen.

"Nekateri bodo dejali, da je boljši od mene (Dončić, op. STA), ker je dosegel več točk. A ob koncu dneva sem jaz lahko vesel, da je moja ekipa zmagala," je o mladem Slovencu dejal Young, ki je uvodne tri četrtine slabše igral, v odločilni pa stopil na veliko sceno, ekipa pa mu je sledila do zmage. V zadnjem delu tekme je namreč Young dosegel 12 od svojih skupno 17 točk.

Dallas, ki je pri dveh zmagah in dveh porazih, je sicer zapravil ogromno prednost, saj je že v prvi četrtini povedel za 20 točk, ob polčasu je bil spredaj za deset. Dončić je strelsko dobro začel, nato pa se malce ustavil in na koncu je bil drugi strelec svoje ekipe, za Wesleyem Matthewsom, ki je zbral 23 točk.

Dončić je na srečanju zadel dve trojki, eno od njih je pospremil z dobrim driblingom in občinstvu v Atlanti pokazal, kaj zamuja.

Po štirih tekmah ima polovičen izkupiček tudi moštvo Miami Heat, Vročica je tokrat na svojem parketu nadigrala New York Knicks (110:87). Goran Dragić je za zmagovalce v 28 minutah vpisal 13 točk (met iz igre 7/18), pet skokov in tri asistence.

Do odločilne prednosti so domačini prišli v tretji četrtini, dobili so jo kar za 25 točk in potek srečanja preobrnili v svojo korist.

Portland Trail Blazers Zver Šport Na tekmah NBA lige poslušajo Bijelo dugme, Dina Merlina ...

NBA, izidi:

Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 111:104 (22:42, 26:16, 32:29, 31:17)
Luka Dončić 21 točk (met iz igre 7/18, za tri 2-9), devet skokov, dve asistenci v 34 minutah.

Miami Heat - New York Knicks 110:87 (16:27, 31:18, 45:20, 18:22)
Goran Dragić 13 točk (met iz igre 4/9, za tri 2/3), pet skokov, tri asistence v 28 minutah.

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 86:102
Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 112:105
Chicago Bulls - Charlotte Hornets 112:110
Houston Rockets - Utah Jazz 89:100
San Antonio Spurs - Indiana Pacers 96:116
Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 123:108
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 113:131
Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 97:92