1815 ogledov

Dončić za las brez trojnega dvojčka, odličen tudi Dragić

Luka Dončić Damian Lillard Mavericks Trail Blazers Reševalni pas/Twitter
V noči na ponedeljek sta v ligi NBA igrala Luka Dončić z Dallasom in Goran Dragić z Miamijem. Oba sta bila ključni figuri svojih ekip.

Dallas Mavericks so v na svojem parketu gostili Portland Trail Blazers in na tretji tekmi doživeli prvi poraz v sezoni (119:121).

Luka Dončić je v 38 minutah dosegel 29 točk (met iz igre 8/22; za tri 2/11), 12 skokov in devet asistenc, zbral je tri ukradene in imel štiri izgubljene žoge.

Mavericks so si v prvi četrtini priigrali prednost petnajstih točk, ki pa so jo v drugem in tretjem delu igre izgubili. V zadnji četrtini se je obračun razvil v napeto končnico, v kateri so bili spretnejši srečnejši gostje.

Za Dallas je ob Dončiću statistiko polnil Kristaps Porzingis z 32 točkami in devetimi skoki, Maxi Kleber je dodal 14 točk in šest skokov, Seth Curry pa 12 točk. Za Portland je CJ McCollum nabral kar 35 točk, Damian Lillard je za zmago dodal 28 točk.

Erik Spoelstra Cilj opravičuje... Šport Neverjetno, kaj si je privoščil Dragićev trener... Goran Dragić Izjemna predstava Šport Če to zmore Dončić, lahko tudi Dragić

Miami Heat so gostovali pri Minnesota Timberwolves in po dveh zmagah zabeležili prvi poraz v letošnji sezoni (116:109).

Goran Dragić je v 27 minutah dosegel 13 točk (met iz igre 5/11; za tri 2/6), pet skokov in štiri asistence, imel je dve izgubljeni žogi.

Domačini so bolje odprli srečanje in prišli do občutnega naskoka, toda že do polčasa se je Vročica vrnila v igro in povedla. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki jo je Minnesota zanesljivo dobila in ohranila popoln izkupiček na začetku sezone.

Pri Volkovih je Andrew Wiggins prispeval 26 točk, Karl-Anthony Towns 23 točk in 11 skokov, Jeff Teague pa 21 točk in osem asistenc. Za Miami je novinec Kendrick Nunn dosegel 25 točk, Duncan Robinson 21 točk, Justise Winslow pa 20 točk in osem skokov.