17662 ogledov

Hrvaška na dnu, znani tekmeci Slovenije za drugi del

košarka SLO HRV Saša Despot
Slovenska izbrana vrsta bo v drugi del vstopila s tretjega izhodišča.

V slovenski skupini sta se kot zadnji pomerili reprezentanci Hrvaške in Finske, slednja pa je na začetku tekme na Reki povedla že s 14:2. Kasneje so domačini zaigrali boljše, ujeli tekmeca, v zadnji dve minuti dvoboja pa so vstopili s prednostjo 78:70. A nato je sledil popoln mrk, prvi zvezdnik Finske Lauri Markkanen pa je s trojko štiri sekunde pred koncem popeljal svoje moštvo do vodstva z 81:79.

Na drugi strani je po minuti odmora do žoge prišel Bojan Bogdanović, vendar ni zadel, vendar je bila pri prerivanju pod košem storjena osebna napaka nad Ivico Zubcem. Ta bi tako lahko z dvema prostima metoma poskrbel za izenačenje in podaljšek, a je zgrešil že prvega. Hrvatom je preostalo le še upanje, da zgreši tudi drugega, po skoku pa domači takoj zadanejo. Zubac je namerno zgrešil, vendar so žogo ulovili Finci.

Poraz Hrvatov ne gre na roko Slovencem. Ti bodo tako v drugi del kvalifikacij vstopili z zmago manj od Fincev, z razmerjem 5-1 v zmagah in porazih pa se tako kot Skandinavci lahko pohvalijo Nemci iz skupine D, ki se 'križa' s 'slovensko' skupino. Izbranci Aleksandra Sekulića vstopajo v drugi del z razmerjem 4-2 in bodo boj za uvrstitev na SP tako nadaljevali s tretje pozicije. Izrael je v prvem delu kvalifikacij zabeležil tri zmage, Estonci in Švedi le dve. Nepričakovano sta se dna dotaknili izbrani vrsti Hrvaške in Poljske.

Na SP se bodo uvrstile najboljše tri reprezentance iz drugega dela.