4389 ogledov

Hujša poškodba pomembnega člana Dallasa, Luka prvi strelec tekme

Luka Dončić Profimedia
Dallas tokrat povsem nemočen proti Golden State Warriors. Domačini so zmagali s 130:92.

Luka Dončić je na zadnjih desetih tekmah v povprečju zbral po 26.6 točke, 10.6 skoka, 9.1 asistence in 1.6 ukradene žoge, Dallas Mavericks pa so pri tem zabeležili osem zmag in dva poraza. V tem obdobju se lahko košarkarji iz Teksasa pohvalijo tudi z najboljšo obrambo v ligi. Tokrat je slovenskega zvezdnika in soigralce čakal nov resen preizkus, gostovanje pri drugi najboljši ekipi lige. Golden State Warriors so doslej slavili na 34-ih tekmah, le 13-krat so bili poraženi.

Mavericks so tudi ta dvoboj odprli z dobro igro v obrambi, domači so v slabih štirih minutah in pol dosegli le dve točki. Na drugi strani je že šest točk, tudi eno trojko, zbral Dončič, uspešen met za tri točke pa je dodal tudi Kristaps Porzingis. Dallas je tako povedel z 9:2, a je po petih zaporednih točkah gostiteljev kot prvi minuto odmora zahteval trener Dallasa Jason Kidd.

Luka je dosegel kar 13 od prvih 16 točk gostov, s svojim drugim uspešnim metom izza črte je poskrbel za 16:16.

Po njegovem odhodu na klop so se Warriors nekoliko odlepili, po seriji košev pa pol minute pred koncem četrtine že povedli za +11. Zadnji koš v prvih 12 minutah je nato dosegel Jalen Brunson za zaostanek Dallasa z 20:29.

Na začetku druge četrtine je šest točk vpisal Tim Hardaway Jr., pet jih je dodal Brunson, gostje pa so se približali na 31:35. Ob tem izidu se je na parket vrnil tudi slovenski zvezdnik. Takoj si je prislužil tretjo osebno napako, v dveh naslednjih napadih pa neuspešno od sodnikov zahteval prekršek nad njim.

Hardaway mlajši je dosegel še štiri točke s prostih metov, skupno 10 v prvi polovici druge četrtine, nato pa zaradi poškodbe leve noge odšepal s parketa, tekma je bila zanj končana.

Pri zasedbi iz Kalifornije se je razigral Klay Thompson in z zaporednima trojkama Golden State popeljal do 46:35.

Po minuti odmora je Dončić s trojko prišel do svojih prvih točk v drugem delu igre, nato je podal še zabijanje Porzingisa. Vendar se je ob razpoloženem Jordanu Poolu kasneje razlika še povečala, pred zadnjimi tremi minutami prvega polčasa je znašala že 17 točk. Luka je odgovoril s svojo četrto trojko iz petih metov izza črte, po košu Reggieja Bullocka iz protinapada pa se je na glavni odmor odšlo pri rezultatu 63:51. Dallas je šele šestič v sezoni tekmecu dovolil 60 točk v prvem polčasu. Dončić je sicer v svojo statistiko že vpisal 21 točk, 6 skokov in dve asistenci.

Tudi začetek tretje četrtine ni bil obetaven. Po treh minutah igre je prednost Warriors prvič narastla na 20 točk. Če so gostitelji že zgrešili pri metu, so ponavadi prišli do skoka v napadu. Dallas je deloval povsem nemočno.

Približno na polovici četrtine je Luka s svojo 24. in 25. točko s črte prostih metov poskrbel za 64:81. Vendar bližje preprosto ni šlo, za vsako uspešno akcijo gostov so domači našli odgovor na drugi strani parketa, pred zadnjo četrtino pa je bil na semaforju izpisan rezultat 97:78.

Dallas v prvih dveh minutah zadnjega dela ni dosegel koša, razlika je narastla na 26 točk. Dončić se je na klopi lahko le prijel za glavo. Sledila je še izključitev Porzingisa, ki je po svoji napaki v jezi brcnil žogo med gledalce. Postajalo je jasno, da Kidd v igro ne bo vrnil niti Slovenca, saj je že nocoj ponoči po slovenskem času na vrsti dvoboj s Portlandom.

Muke navijačev Dallasa so se končale pri rezultatu 130:92.

Luka je zbral 25 točk, 8 skokov in tri asistence. Brunson je k porazu dodal 11 točk, poškodovani Hardaway Jr., ki je po prvih informacijah utrpel zlom kosti v stopalu in je odigral le 10 minut, pa 10.

Prvi strelec pri zmagovalcih je bil Jonathan Kuminga, dosegel je kar 22 točk. Curry je vknjižil 18, Poole 17 točk.

Clippers do zgodovinskega mejnika

Los Angeles Lakers pa so ob vrnitvi Anthonyja Davisa po poškodbi kolka, zaradi katere ni igral vse od 17. decembra, premagali Brooklyn Nets. Po 17 tekmah brez 28-letnika so jezerniki v gosteh premagali mrežice s 106:96; slednje so nastopile brez poškodovanega Kevina Duranta ter Kyrieja Irvinga, ki zaradi zavračanja cepljenja proti koronavirusu ne sme igrati v New Yorku.

Za jezernike je bila to šele 24. zmaga na 48. tekmi sezone, ekipa okoli superzvezdnika LeBrona Jamesa pa dobila le polovico od zadnjih desetih tekem. James je bil prvi strelec s 33 točkami, Russell Westbrook jih je dosegel 15, Davis pa osem. Pri Brooklynu je bil prvi strelec James Harden s 33 točkami.

Zmaga je ohranila jezernike na lestvici v zahodni konferenci pred mestnimi tekmeci Los Angeles Clippers. Ti so prav tako zmagali, proti Washington Wizards so slavili s 116:115, pri tem pa zrežirali velik preobrat in se vpisali med neverjetne dosežke lige NBA. Zaostajali so namreč že za 35 točk, na koncu pa slavili; doslej je to uspelo le Sacramento Kings, ki so se izkopali iz enake 'luknje' leta 2009 na tekmi proti Chicago Bulls. Rekorderji pri preobratu pa so igralci Utah Jazz, ki so leta 1996 na tekmi proti Denver Nuggets uspešno zradirali 36 točk zaostanka.

Luke Kennard je sedem točk dosegel v zadnjih devetih sekundah tekme. "Neprestano smo po malem ščipali, ščipali prednost. Ko smo prišli na manj kot deset točk zaostanka, sem si rekel: 'V redu, imamo pravo priložnost, moramo jo izkoristiti'.