1695 ogledov

Lakers do 17. naslova, Miami tudi z Dragićem nemočen

LeBron James Heat Lakers Reševalni pas/Twitter
S šesto tekmo finala se je v "mehurčku" v Orlandu končala sezona lige NBA.

Los Angeles Lakers so po zmagi nad Miami Heat (106:93) prišli do 17. naslova prvakov v zgodovini franšize.

Goran Dragić je za Vročico zaigral prvič po poškodbi na uvodni tekmi finalne serije, a kljub nekaterim dobrim potezam poraza ni mogel preprečiti. Dragić je vstopil s klopi ob koncu prve četrtine in skupno igral 19 minut. Dosegel je pet točk (met iz igre 2/8; za tri 0/4), pet skokov in dve asistenci.

dragić majica Prispeva Šport Poškodovani Dragić nikoli ne utihne: "Vedno ga imam v ušesu"

Večino dela so Lakers opravili že v prvem polčasu, še največ v drugi četrtini. Po 12 minutah so vodili za osem, ob glavnem odmoru pa že za 28 točk. Odlično so zaprli dostope do svojega obroča in prepričljivo obvladovali skok.

Rajon Rondo je s klopi prispeval 13 točk za moštvo iz "mesta angelov", medtem ko jih pri Miamiju do polčasa nihče ni dosegel več kot osem.

V drugem polčasu so Jezerniki nadzorovali dogajanje na parketu in prišli do zanesljive zmage. V tretji četrtini so vodili že za 36 točk, na koncu pa slavili za 13.

LeBron James je sezono sklenil s trojnim dvojčkom (28 točk, 14 skokov, 10 podaj), statistiko sta polnila še Rondo (19 točk) in Anthony Davis (19 točk, 15 skokov).

Za Miami je Bam Adebayo prispeval 25 točk in deset skokov, Jimmy Butler pa 12 točk, sedem skokov in osem asistenc.

LeBron James Goran Dragić Jimmy Butler Heat Lakers | Avtor: Epa Epa

Finalno serijo so LA Lakers dobili s 4:2, potem ko so tri predhodne serije proti Portland Trail Blazers, Houston Rockets in Denver Nuggets dobili s 4:1.

Najkoristnejši igralec (MVP) finalne serije je še četrtič v karieri postal LeBron James.

Tole pa boli Šport Tako blizu naslovu so bili LA Lakers, LeBron: "Zaupal sem mu"

Lakers so se s 17. naslovom na vrhu večne lestvice franšiz izenačili z Boston Celtics. Jezerniki so svoj 16. naslov osvojili leta 2010. Miami Heat se je trikrat zavihtel na vrh lige, še trikrat pa prišel do finala, nazadnje leta 2014.