4645 ogledov

Luka eksplodiral v drugi četrtini in se ni več ustavljal

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so še korak bližje k uvrstitvi v končnico. Na domačem parketu so premagali New Orleans s 125:107.

Tri tekme pred koncem rednega dela sezone so se Dallas Mavericks, tokrat tudi s Kristapsom Porzingisom, pomerili z oslabljenim New Orleansom, pri slednjem sta manjkala prva zvezdnika Brandon Ingram in Zion Williamson. Gostje so vseeno zelo solidno odprli tekmo in v uvodnih minutah narekovali tempo, domači so bili prisiljeni v lovljenje rezultata. Na polovici prve četrtine se je vse skupaj hitro spremenilo, z devetimi zaporednimi točkami so košarkarji iz Teksasa povedli z 20:14, Porzingis je dosegel kar 12 od dvajsetih točk za gostitelje.

A Pelikani so tik pred koncem četrtine izenačili, nato je po skoku v napadu končni izid prvih 12 minut postavil Luka Dončić. Slovenski zvezdnik, ki je dan poprej po svojih besedah odigral najslabšo tekmo v tej sezoni, je položil za 32:30. Zbral je štiri točke, tri skoke in dve asistenci.

Nato je eksplodiral v napadu, v dobri minuti in pol druge četrtine je z dvema trojkama in košem za dve točki hitro zbral še 8 točk, Dallas pa je po njegovi zaslugi povedel z 42:30. Od izenačenega rezultata pri številki 30 je Dončić dosegel 10 od 12 točk domače zasedbe. Pri New Orleansu so bili prisiljeni vzeti minuto odmora.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Vendar ta ni pomagala, kmalu je sledila še ena, saj so domači tudi po zaslugi še dveh trojk Slovenca povedli za 23 točk. Prvo polovico druge četrtine so Mavs sicer dobili s kar 29:7. Luka je nato dobil na voljo nekaj počitka, razlika pa se je nekoliko zmanjšala. Na parket se je vrnil dve minuti pred koncem polčasa in do glavnega odmora zadel še svojo peto trojko v četrtini, ki se je končala s 77:58.

S 77. točkami je Dallas izenačil svoj najbolj učinkovit polčas v tej sezoni. Dončić je z metom iz igre 8/13 (5/8 za tri točke) že zbral 21 točk, k temu je dodal še štiri ulovljene žoge in tri podaje. Njegov met je bil v drugi četrtini stoodstoten, zadel je vseh šest metov, ki jih je usmeril na koš (trojke 5/5).

V tretji četrtini je Luka nadaljeval z dobro predstavo, domači pa so zanesljivo ohranjali visoko vodstvo. Razlika se je le nekajkrat spustila na 19 točk, a ob trideseti točki Dončića minuto pred koncem četrtine narastla na prav toliko točk. Prvi mož Dallasa je nato zadel še trojko, pred zadnjimi ducat minutami pa so Mavs vodili s 111:80.

Pelicans so na začetku zadnje četrtine nanizali kar 11 zaporednih točk za -20. Gostitelji so prvi koš dosegli po treh minutah igre, nato je sledila še trojka in pravih možnosti za preobrat je zmanjkalo. Luka je na klop sedel dobrih pet minut pred koncem pri vodstvu 118:93. Zbral je 33 točk ter po osem skokov in asistenc. Dvoboj se je na koncu končal z zmago domačih s +18.

Porzingis je ob povratku dosegel 19 točk, 27 jih je k zmagi dodal Tim Hardaway Jr. Prva strelca Pelikanov jsta bil s 15. točkami Eric Bledsoe in Jaxson Hayes.

Knicks po osmih letih znova v končnici

Košarkarji Los Angeles Lakers so v Staples Centru pred tekmo razvili zastavo za naslov prvaka 2020, nato pa s 124:122 premagali Houston Rockets in se obdržali v boju za neposredno uvrstitev v končnico, ki ga bijejo s Portlandom in Dallasom.

Atlanta Hawks pa so se z zmago nad Washington Wizards s 120:116 prvič po letu 2016 uvrstili v končnico prvenstva NBA. Najbolj se je s 33 točkami izkazal Trae Young.

Nadaljevanje sezone so si danes priigrali tudi New York Knicks, prvič po letu 2013, zahvaljujoč porazu Boston Celtics. Kelti so s 94:102 klonili proti Cleveland Cavaliers, kar je kratkohlačnikom omogočilo nadaljevanje sezone.