283 ogledov

Drugouvrščeni klonil na svoji zelenici, zadnji do zmage

Benjamin Markuš facebook NK Domžale
Nogometaši Kopra so v 16. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:0).

Drugouvrščeni Koprčani so po 11 tekmah doživeli poraz. Na Bonifiki jih je ugnala četa Dušana Kosića, ki je posest žoge prepustila Primorcem, sama pa bila precej konkretnejša. S tem je prišla do pomembne zmage, ki jo je potisnila na osmo mesto ter končala niz treh porazov.

Domžale so si po dobri minuti priigrale prvo resno priložnost, ko je v bližini gola streljal Mario Krstovski, izkazal pa se je Jan Koprivec. Malce zatem je neuspešno poskusil še Nick Perc, v peti minuti pa sta po protinapadu do strelov prišla Krstovski in Danijel Šturm, a tudi takrat se izid ni spremenil.

Pozneje so tudi Koprčani pokazali napadalne namere, v 11. minuti je po kotu z leve strani vratnico s strelom z glavo zadel Matej Palčič, v 15. pa je Gabriel Groznica meril le malce premalo natančno z roba kazenskega prostora. V 18. minuti se je pred Gašperjem Tratnikom znašel še Nardin Mulahsujenović, vendar je domžalski vratar dobil dvoboj.

Pozneje se je dogajanje umirilo, domžalski nogometaši, ki so spet pogrešali nekaj poškodovanih nogometašev predvsem v obrambi, so prav v tem segmentu dobro opravljali svoj posel. V 38. minuti so domači vendarle izigrali obrambo gostov, najprej je Maks Barišić streljal, Tratnik je njegov poskus obranil, nato pa je še Enej Jelenič žogo poslal čez gol.

V uvodu drugega dela so bili nekoliko konkretnejši Domžalčani, ki so si priigrali dve priložnosti, Koper pa ni našel načina, kako ogroziti tekmeca. Zato pa so v 74. minuti povedli Domžalčani, po lepi podaji Mirka Mutavčića z desne strani je z glavo zadel Krstovski.

Domači vratar je nato moral posredovati še po prostem strelu Daniela Offenbacherja, tudi sicer so imeli Domžalčani precej več strelov proti vratom (20-8), medtem ko Kopru tudi v končnici ni uspelo posebej ogroziti Tratnika.

Rogaška prekinila niz neuspehov

Radomljani so v boj z zadnjeuvrščeno Rogaško vstopili z lepo popotnico, saj so bili neporaženi pet tekem, na dveh od zadnjih treh pa so zmagali. Toda izbranci Oskarja Drobneta se niso ozirali na to. Čeprav so med drugimi pogrešali kaznovanega Thalissona, so znali unovčiti svoje priložnosti ter so tako prekinili niz petih porazov.

Tekma v prve pol ure ni ponudila posebnega razburjenja, zaključni streli so bili sila redki, saj so se akcije praviloma zaključevale že pred enim ali drugim kazenskim prostorom.

Tudi končnica polčasa ni prinesla sprememb, v 40 minutah sta ekipi skupaj zmogli vsega tri strele, od tega le enega v okvir vrat. Četrtega je v 44. minuti sprožil Madžid Šošić pri domačih, a iztržil le kot.

V 45. minuti pa je Slatinčanom uspelo izpeljati protinapad, ki ga je s strelom z roba kazenskega prostora uspešno dokončal Nejc Gradišar ter tako vpisal svoj tretji gol sezone.

Radomljani so v uvodu drugega polčasa prevladovali, vendar niso bili posebej nevarni, je pa v 58. minuti znova zagrozil Gradišar, vendar se je izkazal Luka Baš v domačih vratih.

V 64. minuti so Slatinčani podvojili prednost, po novem protinapadu je z 12 metrov žogo pod prečko poslal Oliver Kregar. Štiri minute pozneje so gosti vodili že s 3:0, potem ko je z roba kazenskega prostora z močnim strelom zadel Rok Pirtovšek.

V 78. minuti bi lahko Ivan Krolo zmanjšal zaostanek, ko je bil sam pet metrov od gola, vendar mu žoge ni uspelo spraviti mimo Roka Vodiška.

So pa domači zmanjšali zaostanek v 87. minuti, ko je avtogol z glavo dosegel Rene Rantuša Lampreht, v sodniškem dodatku pa so bili blizu še enemu zadetku, a je najprej Vodišek obranil strel, nato pa je Krolo zgrešil iz bližine.