8243 ogledov

Iličić šokiral velikana in zakuhal vročo kri na slovitem stadionu

Josip Iličić Carlo Ancelotti Epa
V sredo zvečer so bili aktivni nogometaši v elitni italijanski ligi.

Derbi 10. kola se je igral v Neaplju, kjer je Napoli na stadionu San Paolo gostil Atalanto. Kontroverzno srečanje se je končalo z remijem (2:2), po katerem je moštvo iz Bergama zadržalo tretje mesto na lestvici in tri točke naskoka pred tokratnimi tekmeci.

Domači so povedli v 16. minuti, z glavo je zabil srbski branilec Nikola Maksimović. V zaključku prvega polčasa je izenačil Remo Freuler.

V drugem polčasu je Napoli napadal in bil za trud nagrajen v 71. minuti, ko je za 2:1 zadel Arkadiusz Milik. Sledila je vroča končnica tekme.

V 86. minuti je bil Napoli v napadu, ko je eden od branilcev Atalante v kazenskem prostoru z očitnim prekrškom ustavil Fernanda Llorenteja. Sodnik se ni oglasil, v nasprotnem napadu pa je Josip Iličić po podaji Rafaela Tolóija ušel obrambi in mirno zadel za končnih 2:2. Iličić je nadaljeval strelski niz, potem ko je v nedeljo zabil dva zadetka Udineseju.

Po izenačenju so domačini ostro protestirali pri tržaškem sodniku Pieru Giacomelliju. Slednji je moral domačine celo odrivati od sebe, izključil pa je trenerja Napolija Carla Ancelottija in njegovega pomočnika.

Divock Origi Liverpool Video Šport Neverjetna tekma, Liverpool in Arsenal pripravila spektakel!

Juventus je vrh lestvice ubranil v dramatični tekmi z Genoo (2:1), na kateri je imel skoraj ves drugi polčas številčno prednost. V sodnikovem dodatku je odločilno enajstmetrovko izsilil in izkoristil Cristiano Ronaldo.

Pod vrhom se je z zmago v Vidmu (0:4) obdržala AS Roma, prav tako Cagliari, ki je brez prispevka Valterja Birse premagal  Bologno (3:2). Poškodovani Žan Majer ni mogel pomagati Lecceju do remija pri Sampdorii (1:1), Lazio je gladko odpravil Torino (4:0), Fiorentina pa je slavila pri Sassuolu (1:2).

Že v torek je Inter s Samirjem Handanovićem slavil v Brescii (1:2), Parma pa je doma klonila proti Hellas Veroni (0:1). V četrtek se bo SPAL z Jasminom Kurtićem na San Siru meril proti AC Milanu.

Mura Domžale Pokal Slovenije Šport V polfinalu dva drugoligaša, loterija v Fazaneriji