115 ogledov

Inter dobil pomembno tekmo v lovu na naslov

Samir Handanović Epa
Inter po zmagi nad Atalanto še naprej na vrhu z lepo prednostjo.

Nogometaši milanskega Interja so na zadnji tekmi 26. kroga italijanskega prvenstva premagali Atalanto z 1:0 (0:0) in imajo še naprej šest točk prednosti pred drugouvrščenim Milanom ter deset pred tretjeuvrščenim Juventusom. Edini gol na tekmi na San Siru je dosegel Slovak Milan Škriniar v 54. minuti.

Izbranci Antonia Conteja so na lepi poti, da prekinejo serijo devetih zaporednih zmagoslavij stare dame v serie A. Na osrednji tekmi kroga so na kolena položili močne tekmece iz zgornje polovice razpredelnice iz Bergama, po zmagoslavju nad lokalnimi konkurenti pa so zadržali tudi lepo točkovno prednost pred najbližjimi sosedi in v tej sezoni na domači sceni ne preveč prepričljivimi Torinčani. Atalanta po petem porazu v tej sezoni ostaja na petem mestu, Inter ima 13 točk več.

Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je odigral celotno tekmo za Inter, medtem ko je Josip Iličić prvi polčas spremljal na klopi za rezervne igralce. V drugem polčasu ga je 63-letni strateg Atalante Gian Piero Gasperini poslal na igrišče, ko je zamenjal Ukrajinca Ruslana Malinovskija.

Najbližja zasledovalca Interja sta prav tako zmagala. Milan je v nedeljo v Veroni slavil z 2:0, Juventus, ki bo v torek na svojem stadionu skušal nadoknaditi zaostanek 1:2 s prve tekme osmine finala lige prvakov proti Portu, pa je v soboto premagal Lazio s 3:1.

Konec minulega tedna sta na sceno stopila tudi dva slovenska reprezentanta. Genoa Mihe Zajca je v gosteh izgubila proti Romi z 0:1, Parma Jasmina Kurtića pa je v Firencah igrala neodločeno s Fiorentino 3:3. Nogometaš iz Črnomlja je na tej tekmi dosegel drugi gol za Parmo.

1. Inter           26  19  5   2  63:25  62
 2. Milan           26  17  5   4  50:30  56
 3. Juventus        25  15  7   3  51:21  52
 4. Roma            26  15  5   6  51:38  50
 5. Atalanta        26  14  7   5  60:33  49
 6. Napoli          25  15  2   8  55:29  47
 7. Lazio           25  13  4   8  39:35  43
 8. Verona          26  10  8   8  34:29  38