175 ogledov

Lille zakompliciral stvari, PSG je nazaj v igri!

PSG Profimedia
PSG razliko zmanjšal na vsega eno točko.

Izjemno napeto je tik pred zadnjim krogom tudi v francoski prvi ligi. Branilci naslova PSG so v 37. krogu s 4:0 (2:0) ugnali Stade de Reims in za vodilnim Lillom, ki se je doma razšel s St. Etiennom brez golov, zaostajajo le še za točko.

Parižani so na tekmi z Reimsom opravili nalogo brez napake. Potem, ko so gostje v 10. minuti ostali brez izključenega Maročana Junisa Abdelhamida, je domače v vodstvo iz enajstmetrovke popeljal Brazilec Neymar (13.), še pred odmorom pa je povišal francoski reprezentant Kylian Mbappe (24.).

Brazilca Neymar in Marquinhos sta v 68. minuti izpeljala lepo akcijo za 3:0, zadel je slednji. Končni izid pa je postavil Italijan Moise Kean (89.).

Favorit za naslov prvaka ostaja Lille, ki bo v zadnjem krogu gostoval pri 12. Angersu, Parižani odhajajo v Brest k 16. ekipi na prvenstveni razpredelnici.

Tri točke za Lillom zaostaja Monaco, ki je doma z 2:1 (2:0) ugnal Stade Rennes in ima teoretično prav tako še možnosti za naslov. Domači so povedli z golom Wissama Ben Yedderja (16.), Rus Aleksander Golovin (27.) je povišal na 2:0. Axel Disaisi je v 68. minuti z avtogolom poskrbel za priključek Rennesa. Gostje so se sicer trudili, a v končnici ostali brez možnosti, potem ko je bil izključen Damien Da Silva.

Znani sta tudi že dve ekipi, ki se poslavljata od elitne druščine. Dijonu se je danes pridružil Olympique Nimes. Ta je doma izgubil proti četrtouvrščenemu Olympique Lyonu z 2:5 (1:3).