Liverpool je le nekaj minut držal naslov prvaka

Ilkay Gundogan Epa
Manchester City je ponovno angleški prvak.

Najmočnejša angleška liga je bila odločena šele v zadnjem kolu. Možnosti za naslov sta pred zadnjimi obračuni imela le še Manchester City in Liverpool, slednji je pred 38. kolom za branilci lovorike zaostajal za točko.

Reds so na domači zelenici hitro povedli proti Wolverhamptonu in tako vsaj začasno skočili na vrh lestvice. Liverpoolovi navijači so nato prejeli še izjemno razveseljivo novico iz Brightona, kjer so gostitelji po kotu zadeli za 1:0. City je bil v težavah, vendar uspešno odgovoril. Vodstvo Brightona je namreč zdržalo le minuto, domačemu vratarju je žogo skozi noge poslal Sergio Agüero. Že do polčasa je sledil preobrat, tokrat je bil po kotu najvišji branilec Cityja Aymeric Laporte. Na začetku drugega polčasa je vodstvo gostov povišal še Riyad Mahrez in vse je bilo pravzaprav že odločeno. Piko na i k šestemu državnemu naslovu sinjemodrih je postavil İlkay Gündoğan.

"To je bilo najtežje prvenstvo v zgodovini, ki nam obenem največ pomeni. Liverpool je bil izjemen. Ne bi želel dodajati soli na njihove rane, saj si niso zaslužili končati kot poraženci. Jaz pa sem še toliko bolj zadovoljen, ker smo igrali proti tako dobremu moštvu," je po zadnjem sodnikovem žvižgu dejal kapetan Cityja Vincent Kompany.

"Nekateri bodo rekli, da bi lahko še kaj storili, vendar mislim, da to ne drži. Mislim, da ne bi mogli storiti ničesar več," je po tekmi v Liverpoolu dejal trener rdečih Jürgen Klopp, ki je drugo mesto označil za "prvi korak za to moštvo".

Ne gre spregledati, da so rdeči, ki so zadnjič osvojili prvenstvo leta 1990, v tej sezoni doživel le en poraz - v 21. krogu jih je premagal prav City. Takrat je imel klub iz mesta Beatlov še sedem točk prednosti pred Cityjem, ki pa je v zaključku prvenstva nanizal 14 zaporednih zmag.

Vincent Kompany Za naslov Šport 13 mesecev ni zadel, zdaj pa tale mojstrovina

City je na koncu osvojil 98 točk, točko manj z zmago z 2:0 Liverpool (oba zadetka je v zadnjem kolu zabil Sadio Mane), nato pa so se zvrstili še Chelsea, Tottenham in Arsenal, ki so jih ločile le dve točki. Chelsea je v zadnjem kolu brez zadetkov remiziral pri Leicester Cityju, Tottenham, ki se bo v finalu lige prvakov pomeril z Liverpoolom, pa se je po zaostanku pred domačimi gledalci rešil proti Evertonu.

Novo blamažo si je privoščil Manchester United, ki je doma z 0:2 klonil proti Cardiff Cityju. Topničarji so v gosteh z 1:3 premagali Burnley, dva zadetka je dosegel Pierre-Emerick Aubameyang, enega mladi Eddie Nketiah. Prvi je tako kot Mane ujel Mohameda Salaha, ki je bil pred zadnjim kolom najboljši strelec lige. Afričani Salah, Aubameyang in Mane so ligaško sezono končali z 22 goli, enega manj je zabil Argentinec Agüero.