124 ogledov

Po velikem derbiju vse še ostaja odprto

Sadio Mane Epa
Vrh angleške lige nespremenjen.

V 32. krogu angleške nogometne lige je bil na sporedu derbi vodilnih ekip. Prvouvrščeni Manchester City, tudi branilec naslova, je gostil predlanskega prvaka, Liverpool, še drugič v sezoni se je medsebojna tekma končala z izidom 2:2, za razliko od prve, ko je dvakrat vodil Liverpool, je tokrat dvakrat vodstvo iz rok izpustil City. Tako se vrh lestvice ni spremenil, Liverpool, ki je prekinil niz desetih zaporednih zmag, še vedno zaostaja za točko.

Marsikdo je pričakoval, da bosta ekipi zaradi pomembnosti tekme začeli previdno, a zgodilo se je prav nasprotno. Obe sta pokazali željo po napadih, v taki igri pa so se bolje znašli gostitelji, ki jim je pripadel prvi polčas. Že v četrti minuti je Raheem Sterling zapravil prvo priložnost, le minuto pozneje pa so se domači navijači vendarle veselili.

Sinjemodri so hitro izvedli prosti strel, Kevin De Bruyne je bil hitrejši od gostujočih branilcev, streljal, žoga je najprej zadela Joela Matipa, spremenila smer in se od vratnice odbila v mrežo.

Toda odgovor gostov je bil hiter. V 13. minuti je Andrew Robertson z leve strani poslal žogo proti drugi vratnici, tam jo je Trent Alexander-Arnold zavrnil do Dioga Jote, ob njegovem strelu vratar Ederson Moraes ni najbolje posredoval, tako da se mu je izmuznila v mrežo.

Cityja pa to ni zmedlo. Nadaljeval je z napadi in v 36. minuti je Gabriel Jesus izkoristil natančno podajo Joaa Cancela, žogo je poslal pod prečko za novo vodstvo gostiteljev, ki so imeli še nekaj priložnosti, toda do odmora se izid ni spremenil.

Gabriel Jesus | Avtor: Epa Epa

Se pa je že v prvem napadu drugega dela, ko se je z natančno podajo izkazal Mohamed Salah, Sadio Mane pa je žogo poslal v mrežo za drugo izenačenje na dvoboju.

Gostitelji so nato potrebovali nekaj časa, da so prišli k sebi, a bili kmalu spet nevarnejši tekmec. Jesus bi lahko svojo ekipo spet popeljal v vodstvo, odlično je preigraval v kazenskem prostoru, vendar je gol rešil Virgil van Dijk, Sterling je dosegel zadetek, toda VAR je pokazal, da iz nedovoljenega položaja, po tem, ko na drugi strani poti v mrežo ni našel Salah, pa je Jesus zadel še zunanji del mreže.

V zadnjem delu tekme posebnega pritiska ni bilo ne z ene ne z druge strani, ekipi sta se nekako zadovoljili s točko ter dejstvom, da se bo mrtvi tek za prvaka nadaljeval. Rijad Mahrez bi sicer lahko spremenil rezultat, s prostim strelom od daleč je najprej zatresel vratnico, nato pa je po protinapadu iz ugodnega položaja z lobom streljal čez gol.

V preostalih treh nedeljskih tekmah je zadnjeuvrščeni Norwich z 2:0 premagal Burnley, ki je tudi vse bližje izpadu, Leicester je v derbiju sredine lestvice z 2:1 ugnal Crystal Palace, Brentford pa je z 2:0 presenetil West Ham.

1. Manchester City      31  23   5   3  72:20  74
 2. Liverpool            31  22   7   2  79:22  73
 3. Chelsea              30  18   8   4  64:23  62
 4. Tottenham            31  18   3  10  56:37  57
 5. Arsenal              30  17   3  10  45:36  54
 6. West Ham             32  15   6  11  51:42  51
 7. Manchester United    31  14   9   8  49:42  51
 8. Wolverhampton        32  15   4  13  33:28  49