1302 ogledov

Ronaldo zablestel s tremi goli in postavil najboljši dosežek vseh časov

Cristiano Ronaldo Profimedia
Cristiano Ronaldo Tottenhamu zabil tri gole.

Na derbiju 29. kroga angleške nogometne lige med Manchester Unitedom in Tottenhamom je zablestel domači napadalec, portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo. Zabil je tri gole in tako izdatno pomagal svoji ekipi pri zmagi s 3:2. Rdeči vragi so se s tremi točkami prebili na želeno četrto mesto, od Arsenala imajo dve točki, a tudi kar štiri tekme več.

Ronaldo je domače v vodstvo popeljal v 12. minuti s strelom z razdalje, gosti so izenačili z bele točke, potem ko je Alexa Tellesa po predložku Dejana Kuluševskega žoga zadela v roko. Enajstmetrovko je v 35. minuti uspešno izvedel Harry Kane. Toda Portugalec je hitro odgovoril, tri minute pozneje je izkoristil natančno podajo Jadona Sancha z leve strani in iz neposredne bližine premagal Huga Llorisa.

Tottenham je imel v prvem polčasu več od igre, tudi več strelov, podobno je bilo v drugem, z nevarnejšimi akcijami manj intenzivnem drugem polčasu. V 72. minuti so Londončani še enkrat izenačili, za to je poskrbel avtogol Harryja Maguireja. A Ronaldo je do konca udaril še enkrat in svoji ekipi zagotovil zmago. Tretji gol je po kotu dosegel z glavo, kar je bil za United šele drugi gol v sezoni podaji iz kota.

Cristiano Ronaldo | Avtor: Profimedia Profimedia

Cristiano Ronaldo Man Utd Ronaldo Šport Izvedel, da ne bo v prvi postavi in šokiral soigralce

Sedemintridesetletni Ronaldo je že 49. v karieri na klubskem nivoju dosegel hattrick, z 807 doseženimi goli pa je zdaj postavil rekordni dosežek. Po uradnih podatkih Fife je namreč presegel dosedanjo znamko Josefa Bicana.

Že pokojni avstrijsko-češki nogometaš je v tridesetih, štiridesetih in petdesetih letih prejšnjega stoletja zbral 805 zadetkov. Nastopal je za dunajska kluba Rapid in Admiro, največ zadetkov pa je zabil v dresu praške Slavije, na 221 ligaških tekmah je dosegel kar 427 golov. Kasneje je nosil še drese klubov FC Vitkovice, FC Hradec Kralove, praškega Dinama, Slovana Liberec in Spartak Brna. Odigral je 19 tekem za Avstrijo (14 golov), 14 za Češkoslovaško (12) in eno za Moravsko leta 1939 (3), ko je bila Češka v drugi svetovni vojni del Nemčije.

Josef Bican | Avtor: Profimedia Profimedia

Liverpool še naprej sledi Cityju

Še pred derbijem so do 20. zmage v prvenstvu prišli nogometaši Liverpoola. Z njo so le nadaljevali zmagoviti niz, samo v ligi so zmagali osmič zapovrstjo. Na gostovanju so Brighton premagali z 2:0, strelca golov sta bila Luis Diaz v 19. in Mohamed Salah z bele točke v 61. minuti.

Egipčan je tako še četrtič dosegel mejo 20 golov v sezoni, kar mu daje plus v pogajanjih o novi pogodbi, ki potekajo prav v teh dneh. Salah je po golu tudi zapustil igrišče, njegov trener Jűrgen Klopp je po tekmi dejal, da se je poškodoval, o resnosti poškodbe pa ni vedel več.

Liverpool je povedel v 19. minuti, ko je Diaz po podaji Joela Matipa premagač španskega vratarja Roberta Sancheza, ki ga je sicer udaril v prsni koš, tako da se Kolumbijec ni mogel veseliti gola, saj je obležal v bolečinah.

Luis Diaz | Avtor: Profimedia Profimedia

Na obeh straneh je bilo nato nekaj priložnosti, Liverpoolčani so prek Salaha zadeli okvir vrat, vodstvo pa povišali, potem ko je strel Nabyja Keite z roko blokiral Yves Bissouma, sodnik pa je dosodil najstrožjo kazen.

V boju za obstanek je Brentford z 2:0 ugnal Burnley, do 86. minute je bil izid 0:0, nato pa je dva gola, enega iz najstrožje kazni, dosegel Ivan Toney.

1. Manchester City      28  22   3   3  68:18  69
 2. Liverpool            28  20   6   2  73:20  66
 3. Chelsea              27  16   8   3  56:19  56
 4. Manchester United    29  14   8   7  48:40  50
 5. Arsenal              25  15   3   7  41:29  48
 6. West Ham             28  13   6   9  46:35  45
 7. Tottenham            27  14   3  10  42:35  45
 8. Wolverhampton        28  13   4  11  28:23  43