1449 ogledov

Sanjska vrnitev Ronalda, blamaža do tega kroga vodeče ekipe

Cristiano Ronaldo Epa
V vodstvu zdaj United in Chelsea, sanjska vrnitev Ronalda z dvema zadetkoma.

Portugalski nogometni superzvezdnik Cristiano Ronaldo se je po 12 letih na najlepši možni način vrnil k Manchestru Unitedu. Na svoji prvi tekmi v dresu, kjer je navduševal na začetku svoje mednarodne kariere, je dosegel dva gola in izdatno pomagal svoji ekipi, da se je po četrtem prvenstvenem krogu prebila na sam vrh prvenstvene razpredelnice.

Ronaldo je bil edini strelec v prvih polčasih sobotnih popoldanskih tekem, na domačem obračunu proti Newcastlu je United popeljal v vodstvo v sodniškem podaljšku, ko je izkoristil napako vratarja gostov Freddieja Woodmana. Ta je po strelu Masona Greenwooda izpustil žogo iz rok, Ronaldu pa je ni bilo težko spraviti v mrežo.

Cristiano Ronaldo | Avtor: Epa Epa

Gostje so prek Javierja Manquilla v 56. minuti izenačili, toda šest minut pozneje je Ronaldo udaril še enkrat in svojo ekipo približal točkam, ki so jo začasno popeljale na prvo mesto prvenstvene razpredelnice. Po Ronaldu sta se med strelce za izid 4:1 vpisala še njegov rojak Bruno Fernandes in Jesse Lingard.

United ima zdaj deset točk, tako kot Chelsea, ki je v Londonu zanesljivo, s 3:0 premagal Aston Villo. Oba kluba imata tudi enako razliko med danimi in prejetimi goli, klub iz Manchestra pa je pred Londončani zaradi večjega števila doseženih golov. Za Chelsea je tokrat dvakrat v polno zadel povratnik v klub Romelu Lukaku, med njegovima goloma pa se je med strelce vpisal še Mateo Kovačić.

Romelu Lukaku | Avtor: Epa Epa

Za Unitedom in Chelseajem točko na tretjem mestu zaostaja Manchester City, ki je dobil derbi v Leicestru. Strelec edinega zadetka je bil v 62. minuti Bernardo Silva.

Oba kluba iz Manchestra, Chelsea in tudi Brighton, ki je z 1:0 ugnal Brentford in se prebil na četrto mesto, so izkoristili spodrsljaj do zdaj vodilnega Tottenhama, ki ga je v londonskem obračunu s 3:0 premagal Crystal Palace. Gostitelji so dobro izkoristili dejstvo, da je tekmec v 58. minuti ostal z igralcem manj na igrišču, saj je Japhet Tanganga prejel drugi rumeni karton. Vse gole pa so dosegli v zadnji četrtini tekme, najprej je Wilfried Zaha v 76. minuti izkoristil enajstmetrovko, nato je v 84. minuti vodstvo povišal Odsonne Edouard, isti igralec pa je končni izid postavil v tretji minuti sodnikovega dodatka.

Crystal Palace | Avtor: Epa Epa

Deset točk bi lahko po četrtem krogu imel tudi West Ham, a je v Southamptonu igral brez golov in osvojil samo osmo. V četrtem krogu lahko United in Chelsea na vrhu ujameta še Liverpool, ki bo v nedeljo gostoval v Leedsu, in Everton, drugi liverpoolski klub bo svojo tekmo tega kroga odigral v ponedeljek.

Prvo zmago v novem prvenstvu je zabeležil Arsenal, ta je v dvoboju ekip, ki sta bili po treh krogih na zadnjem mestu, z 1:0 ugnal Norwich. Strelec prvega zadetka za Arsenal v novi sezoni je bil v 66. minuti Pierre-Emerick Aubameyang.

Tri točke, svoje prve v sezoni, je osvojil tudi Wolverhampton, z 2:0 se je veselil zmage na gostovanju pri Watfordu.