185 ogledov

Senzacionalni West Ham med prvo četverico

Jesse Lingard Pablo Fornals Wolves West Ham EPL Epa
V elitni angleški ligi sta bili v ponedeljek odigrani dve tekmi 30. kola, oba sta krojili razplet pri vrhu.

Na stadionu Molineux je Wolverhampton utrpel poraz proti West Hamu (2:3), po katerem so se Londončani presenetljivo prebili na četrto mesto, ki ob koncu sezone prinaša uvrstitev v Ligo prvakov.

Pot do zmage so si "kladiva" tlakovala že na samem začetku. V šesti minuti je mrežo zatresel iznajdljivi Jesse Lingard, v 14. pa še Pablo Fornals po podaji Arthurja Masuakuja. V 38. minuti so gostje še oplemenitili vodstvo, po asistenci Lingarda je kmalu po nepredvidenem vstopu zadel rezervist Jarrod Bowen. "Volkovi" so še pred odmorom znižali z zadetkom Leandra Dendonckerja, ta je z glavo v gol preusmeril predložek Adame Traoréja.

Sredi drugega polčasa je zaostanek gostiteljev še dodatno znižal Fábio Silva, toda četa Davida Moyesa je vzdržala vse nadaljne nalete in se veselila velike zmage.

Barcelona Real Valladolid La Liga Šport Barcelona v 90. minuti zlomila nesrečni Valladolid

Everton Crystal Palace EPL | Avtor: Epa Epa

Everton je zamudil priložnost, da bi si pripravil odlično situacijo za poseg med prvo četverico. Na svojem Goodison Parku je le remiziral proti Crystal Palacu (1:1).

"Karamele" so sicer povedle, ko je na začetku drugega polčasa z lepo odmerjenim strelom zadel James Rodríguez. V zaključku tekme so se domači osredotočili na branjenje, kar se jim je maščevalo v 86. minuti, ko je zabil rezervist Michy Batshuayi. Slednji je vstopil le dve minuti pred izenačenjem.

Erling Braut Haaland Šokirani Šport Takšne so zahteve Hålanda, pri Barçi ostali brez besed