1851 ogledov

Velika neumnost v 98. minuti mestnega derbija, po njej solze v očeh

Ademola Lookman West Ham United Fulham Epa
Na sobotni večerni tekmi angleške Premier League je bila končnica sila razburljiva.

Na londonskem Olimpijskem stadionu sta se srečala mestna rivala, iz zahodnega je v vzhodni del angleške prestolnice v goste k West Hamu pripotoval Fulham.

Domačini so imeli na začetku srečanja kopico priložnosti, ki so ostale neizkoriščene, nato pa so tudi gostje pretili in tekma se je brez doseženih zadetkov prevesila v negotovo končnico.

Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga Šport Bayern ostaja nemški vladar, gladka zmaga Kampla

V 91. minuti pa je West Ham po slabem posredovanju obrambe Fulhama le prišel do zadetka, zmedo v kazenskem prostoru je v gol spremenil Čeh Tomáš Souček.

Sodnik je odredil le štiri minute dodatka, a zaradi slavja "kladiv" po vodstvu nato še malce podaljšal obračun. Tako je Fulham v 95. minuti pritiskal za izenačenje in po enem od dvobojev padel Tom Cairney. Delilec pravice se sprva ni oglasil, po posredovanja VAR pa je le pokazal na enajstmetrovko.

Odgovornost je prevzel Ademola Lookman. 23-letni Anglež se je poslužil "panenke", a je bil njegov udarec tako predvidljiv in slaboten, da je poljski vratar Łukasz Fabiański zlahka ustavil žogo in prinesel tri točke West Hamu.

Lookman je bil po koncu tekme vidno pretresen, ker je razočaral soigralce na pomembni tekmi. Fulham se bo očitno krčevito boril za obstanek, saj je zaenkrat zbral le štiri točke.

Ademola Lookman West Ham United Fulham | Avtor: Epa Epa

NK Maribor Prva liga TS Šport Trije preobrati v Ljudskem vrtu, Koper rajal v Stožicah

Na ostalih sobotnih tekmah 8. kola Premier League je Manchester United v gosteh premagal Everton (1:3), Chelsea je zlahka opravil s Sheffield Unitedom (4:1), Crystal Palace pa z Leedsom (4:1).

Že v petek je Southampton ugnal Newcastle United (2:0), Brighton in Burnley pa sta si razdelila plen (0:0).

V nedeljo bo odigran veliki derbi med Manchester Cityjem in Liverpoolom, Leicester City bo gostil Wolverhampton, Arsenal Aston Villo, West Brom pa Tottenham.