791 ogledov

Pajovičevi varovanci namučili še eno velesilo

Aleš Pajovič Profimedia
Francoski rokometaši po težko izborjeni zmagi nad Avstrijci naslednji polfinalisti evropskega prvenstva.

Rokometaši Francije so se na evropskem prvenstvu v Nemčiji uvrstili v polfinale. V tretji tekmi drugega dela prvenstva so s 33:28 premagali Avstrijo, ki jo kot selektor vodi Slovenec Aleš Pajovič. Na preostalih današnjih tekmah skupine 1 so Islandci premagali Hrvate s 35:30, domačini Nemci pa so bili boljši od Madžarov s 35:28.

Francozi so v Kölnu zmagali še tretjič in imajo na vrhu osem točk. Za zmago so se morali pošteno potruditi, saj so Avstrijci celo dobili prvi polčas s 16:15, Francozi pa so Pajovičeve varovance strli šele v zadnjih desetih minutah tekme.

Avstrija : Francija | Avtor: Profimedia Profimedia

Nemci imajo po današnji zmagi na drugem mestu pet točk, a si vstopnice za polfinale še niso priigrali, saj sta tako Avstrija kot Madžarska pri štirih točkah, medtem ko Islandija (2) in Hrvaška (1) ne moreta več napredovati.

Nemci bodo v sredo v zadnjem krogu skupine 1 igrali proti Hrvaški, zmaga pa jih pelje v polfinale. Najtežje delo čaka Madžare, ki se bodo merili s Francozi, Avstrija, ki je z Nemčijo remizirala in Madžarsko premagala, pa z Islandci.

Iz hamburške skupine 2, kjer nastopa tudi slovenska izbrana vrsta, sta si krog pred koncem glavnega dela polfinale že zagotovili Danska in Švedska. Slednja bo tekmec Francozov.