Šport > Zimski športi
12251 ogledov

Presenetljiv razplet, poškodba Vonnove, padec Gutove

Maruša Ferk Crans Montana EPA
Dekleta so se v St. Moritzu pomerila na drugem superveleslalomu sezone. Edina Slovenka na tekmi Maruša Ferk ni osvojila točk svetovnega pokala (37. mesto).

Švicarke so zmagovalke drugega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v St. Moritzu. Prvo zmago v karieri je vpisala 24-letna Jasmine Flury (1:02,59), ki je bila desetinko sekunde hitrejša od vrstnice in rojakinje Michelle Gisin. Tretja je bila zmagovalka uvodne preizkušnje sezone Tina Weirather (+0,16) iz Liechtensteina.

maruša ferk Kombinacija (Ž) Šport Slovenki nista dobili priložnosti za napad

Tekmo so zaznamovale nestanovitvne vremenske razmere. Proga je po nastopu prvih desetih tekmovalk postala precej hitrejša, kar je botrovalo nepričakovanemu vrstnemu redu. Najprej je z odlično vožnjo presenetila Michelle Gisin, nato je zablestela še njena rojakinja Jasmine Flury. Obe Švicarki sta prehiteli sicer prvo favoritko Tino Weirather.

lindsey vonn | Avtor: Epa Epa

Tekma je bila v nadaljevanju celo večkrat prekinjena. Lara Gut je grdo padla, po prečkanju cilje črte je na tleh v bolečinah obležala Lindsey Vonn.  Takoj po prihodu v cilj se je ulegla na sneg, nato z velikimi težavami vstala, videlo pa se je, da ima bolečine v predelu križa. Po prvih sporočilih iz ameriškega tabora je utrpela poškodbe mišice v predelu kolka.

Vonnovi na začetku nove sezone ne gre po načrtih. Za nameček se je znašla v nemilosti ameriške javnosti.

lindsey vonn Besni odzivi Šport Američani: "Lindsey Vonn je sramota!"

Edina Slovenka na tekmi Maruša Ferk je zaostala 2,26 sekunde in zgrešila točke svetovnega pokala (37. mesto).

Mikaela Shiffrin, ki je prvega od dveh superveleslalomov v St. Moritzu končala na 20. mestu, je ohranila vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. V posebnem seštevku discipline pa je po dveh superveleslalomih še naprej v vodstvu najboljša superveleslalomistka minule sezone Weiratherjeva.