362 ogledov

Borac padel v Ljubljani, drama Krke v Beogradu

Cedevita Olimpija Borac Reševalni pas/Twitter
V nedeljo sta bili v okviru 7. kola regionalne košarkarske lige aktivni dve slovenski ekipi.

Cedevita Olimpija je v dvorani Stožice zanesljivo premagala Borac iz Čačka (97:88). Zmaji imajo sedaj na računu štiri zmage in en poraz. Po Krki, Kopru Primorski in Splitu je ukanila še srbsko zasedbo iz Čačka. Cedevita Olimpija je doslej izgubila le proti Partizanu, tekmi proti ekipama Budućnost in FMP pa sta bili prestavljeni zaradi epidemije novega koronavirusa.

Dan Duščak Cedevita Olimpija Video Šport Kot Dončić: neverjeten koš slovenskega najstnika!

Za izbrance domačega trenerja Jurice Golemca je bila današnja tekma generalka za sredin obračun osmega kroga EuroCupa v gosteh proti Gran Canarii. Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi. Dobre tri minute pred koncem polčasa je bila tekma odprta (37:37), nato pa so na parketu zagospodarili gostitelji in po delnem izidu 12:2 na veliki odmor odšli s prednostjo desetih točk (49:39).

Košarkarji ljubljanske ekipe so imeli v drugem polčasu škarje in platno v svojih rokah. Goste iz Čačka so vseskozi imeli pod nadzorom, postopoma je rasla tudi njihova prednost. Ob koncu tretje četrtine je znašala 18 točk (70:52), najvišja na tekmi pa 23 točk (91:68, 89:66, 84:61) sredi zadnje četrtine. Ljubljančani so v končnici dvoboja popustili, zmage pa niso ogrozili.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Jaka Blažič, ki je 23 točkam dodal še osem skokov in štiri asistence. Kendrick Perry je dosegel 14, Jarrod Jones pa 12 točk.

dončić marjanović Kakšna okrepitev Šport Dončićev Dallas zainteresiran za še enega evropskega zvezdnika

Mega Soccerbet KK Krka | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Krka po tesnem obračunu v Beogradu še naprej ostaja pri eni zmagi na sedmih tekmah v letošnji sezoni regionalne lige. Dosegla jo je v tretjem krogu proti Zadru, danes pa je bila v zaključku obračuna za malenkost prekratka proti Megi Soccerbet (71:70), ki ostaja pri vrhu razpredelnice s petimi zmagami ob le dveh porazih.

Domači so dvoboj odigrali brez najboljšega posameznika Filipa Petruševa, ki se je okužil z novim koronavirusom. A tega Novomeščani v prvem delu igre niso izkoriščali. Mega je bila suverena, prednost je rasla, dokler na semaforju ni pisalo 34:20 za domačine.

Nato pa se je začel povratek Krke. Na krilih Roda Camphorja (xx točk) in učinkovitega meta za tri točke so z delnim izidom 16:2 izenačili, tekma pa je bila nato tesna do samega zaključka.

Novomeščani so dvakrat povedli za šest točk, nazadnje pri 57:51, a se domači niso dali. Zadeli so nekaj zahtevnih metov za tri in sedem minut pred koncem prišli do vodstva (61:60). Mega je bila v zaključku vseskozi v manjši prednosti. Krka je še zmogla izenačenje pri 68:68, spretnejši pa so bili tudi v igri prekrškov in prostih metov Beograjčani.

Pri domačih je bil najboljši strelec s strani Cedevite Olimpije posojeni Marko Simonović s 17 točkami. Pri Novomeščanih pa je bil najbolj učinkovit Rok Stipčević s 16 točkami.

James Harden in Goran Dragić MVP na pohodu Šport Veliki zvezdnik pred vrati Durantove ekipe, v igri tudi Dragićev Miami