5626 ogledov

Izjemni Dončić zadeval tudi za štiri, Kokoškov nemočen

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
V noči na četrtek sta se srečala dva tvorca slovenske reprezentančne košarkarske pravljice.

Dallas Mavericks so v svoji dvorani premagali moštvo pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova - Phoenix Suns (104:94). Dallas je ostal na 13. mestu Zahoda z izkupičkom 19-22.

luka dončić NBA Šport Dallas v skrbeh za Dončića pred obračunom s Kokoškovim

Za prekinitev serije treh zaporednih porazov je bil najzaslužnejši Luka Dončić. V 35 minutah je dosegel 30 točk ob dobrem metu iz igre (8/14; 4/9 za tri), zbral šest skokov, pet asistenc in tri ukradene žoge (štiri izgubljene).

Spet je blestel s "step backom". Že v prvi četrtini je zadel trojko, ob tem izsilil prekršek in nato zadel prosti met. Povsem ob koncu srečanja je še enkrat pokazal svojo značilno potezo in spet zadel izza črte.

Pri Teksačanih je Harrison Barnes prispeval 17 točk, Wesley Matthews 14, Maxi Kleber 13, DeAndre Jordan pa 11 točk in sedem skokov. Za Phoenix je T.J. Warren zbral 20 točk in sedem skokov.

Gostje so po prvem polčasu vodili za štiri točke, v tretji četrtini pa so domači na krilih Dončića stopili na plin in tekmo preobrnili v svojo korist. Pred zadnjimi 12 minutami so imeli devet točk naskoka, ki so jih znali zadržati do konca.

Dallas Mavericks se bodo na naslednji tekmi v noči na soboto v gosteh pomerili proti Minnesota Timberwolves.

Nerlens Noel Pretresljiv posnetek Šport Grozljiv padec košarkarja: "Molite zanj"