212 ogledov

LeBronu uspelo še trinajstič

LeBron James Myles Turner Cavs Pacers Epa LeBron James (levo) je na odločilni tekmi dosegel 45 točk.
Cleveland Cavaliers so se prebili v drugi krog končnice v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.

V odločilni sedmi tekmi prvega kroga vzhodne konference so Cleveland Cavaliers premagali Indiana Pacers (105:101). LeBron James tako ostaja neporažen v tej fazi tekmovanja, v 13-ih poskusih se je prav tolikokrat prebil naprej.

Celtics Bucks NBA Šport Oslabljeni Kelti na zmenek s Philadelphio

Konjeniki so do otipljive prednosti prišli že v prvi četrtini, toda gostje so jih v tretjem delu igre ujeli. V zadnjih 12 minutah so domači stopili na plin in se izognili drami pred koncem tekme.

Pri Clevelandu je blestel LeBron James, ob 64-odstotnem metu iz igre je dosegel 45 točk, dodal pa je še devet skokov in sedem asistenc. Pomagal mu je Tristan Thompson s 15 točkami in desetimi skoki. Pri poražencih je Victor Oladipo zbral 30 točk, 12 skokov in šest asistenc, Darren Collison je dodal 23 točk, Thaddeus Young pa 14 točk in deset skokov.