255 ogledov

Tako se je končal debi Duranta, Milwaukee še naprej melje vse pred sabo

Kevin Durant Profimedia
Bucks vpisali še 16. zaporedno zmago, Durant za Phoenix debitiral z zmago

Zasedba Milwaukee Bucks ostaja najbolj vroča ekipa v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Milwaukee je prišel do 16. zaporedne zmage. Premagal je Orlando Magic s 139:117, z zmago je na vrhu vzhodne konference še vedno pol tekme pred Celtics, ki so z 41 točkami Jaysona Tatuma v Bostonu premagali Cleveland Cavaliers s 117:113.

V Milwaukeeju je Giannis Antetokounmpo dosegel 31 točk za Bucks, ki so zadeli 26 trojk. Zmagovalni niz Milwaukeeja je njegov najdaljši, odkar je v sezoni 2019/20 dobil 18 tekem po vrsti, in je najdaljši v ligi, odkar so Phoenix Suns v lanski sezoni slavili na 18 tekmah zaporedoma.

Milwaukee Bucks | Avtor: Profimedia Profimedia

Celtics pa so v Bostonu obrnili ploščo proti ekipi Cavs, ki jih je v začetku te sezone dvakrat premagala po podaljšku. Tatum, ki je bil v ponedeljek ob porazu Bostona proti Knicks v New Yorku izključen, se je vrnil in dosegel svojo deveto tekmo s 40 točkami v sezoni. "Dobro sem začel in ostal agresiven," je dejal Tatum. Dodal je, da se je lepo počutil, ko se je vrnil domov. "All-Star-odmor, Indiana, minila sta dva tedna, odkar sem spal v svoji postelji."

Al Horford je dodal 23 točk, Jaylen Brown pa še 16 točk za kelte, ki so zdržali izbruh 44 točk branilca Clevelanda Donovana Mitchella. Ta je igral kljub poškodbi desnega stegna, ki jo je staknil v začetku tretje četrtine.

Kratkohlačniki pa so dobili sedmo zaporedno tekmo in v Madison Square Gardnu v mestnem derbiju New Yorka premagali Brooklyn s 142:118. Jalen Brunson je dosegel 30 od svojih 39 točk v prvem polčasu za Knicks, ki so prevzeli nadzor s 47 točkami v prvi četrtini.

Kevin Durant | Avtor: Profimedia Profimedia

Kevin Durant se je otresel treme pred tekmo in dosegel 23 točk v svojem debiju za Phoenix Suns, s čimer je svojemu novemu moštvu pomagal do zmage s 105:91 v Charlottu. Durant je bil učinkovit z omejeno minutažo ob metu iz igre 10-15 v manj kot 27 minutah na parketu. Dopolnil je 37 točk novega soigralca Devina Bookerja. "Igral sem na skoraj tisoč košarkarskih tekmah, a danes sem bil nervozen," je priznal Durant. "Toda ko sem dobil žogo, so moji soigralci poskrbeli, da sem se počutil udobno, zato sem samo poskušal iti ven in igrati svojo igro." Phoenix je na četrtem mestu zahoda, 10 tekem za vodilnim Denverjem in tri za tretjeuvrščenimi Sacramento Kings.

Košarkarji Detroit Pistons niso bili kos ekipi Chicago Bulls. Biki so slavili s 117:115. Chicago se je v tem tednu dokončno razšel s slovenskim košarkarjem Goranom Dragićem, ki je prisiljen poiskati nov klub.