524 ogledov

Barci derbi proti Atleticu, do zmage tudi Real

Barcelona Profimedia
Real s tesno zmago povečal vodstvo, Barcelona premagala Atletico.

Nogometaši madridskega Reala so v zadnji tekmi 23. kroga španske lige premagali Granado z 1:0 in povečali naskok na vrhu lestvice. Barcelona pa je v derbiju kroga s 4:2 premagala Atletico in se povzpela na četrto mesto.

Real je imel v večerni tekmi priložnost, da bi z zmago izkoristil spodrsljaje najbližjih zasledovalcev ter se še utrdil v vodstvu. To je madridski ekipi na koncu tudi uspelo, a se je morala za zmago precej potruditi. Granada se je z obrambo postavitvijo izkazala za trdega tekmeca, ni pa zdržala do konca. V 74. minuti je Marco Asensio dosegel edini gol na tekmi in prinesel Madridčanom nove tri točke.

Real Madrid | Avtor: Profimedia Profimedia

Brez njih pa je ostal Betis. Tretjeuvrščena ekipa je igrala z Villarrealom in izgubila z 0:2. Zadela sta Pau Torres in Etienne Capoue. Betis je tako ostal pri 40 točkah in se ni približal mestnemu tekmecu Sevilli, ki je v soboto sicer tudi igrala le 0:0 z Osasuno.

Nogometaši Barcelone pa so v osrednjem obračunu 23. kroga španske lige premagali Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka s 4:2 in ga na lestvici prehiteli. Zdaj je Barcelona četrta z 38 točkami, Atletico pa peti s 36. Barcelona se po vseh težavah in po zdrsu na sredino lestvice zdaj počasi spet vrača proti vrhu. Danes je dobila pomembne tri točke in čeprav je v 49. minuti kazalo, da bo imela lahko delo, se je na koncu povsem posvetila obrambi.

Oblak in soigralci so imeli slab prvi polčas, sicer z dobrim začetkom, ko je za 1:0 poskrbel Yannick Carasco. A potem je zagospodarila Barcelona in praktično vsako priložnost spremenila v zadetek, uspešni so bili Jordi Alba, Gavi in Ronald Araujo. Izid polčasa je bil tako 3:1, v 49. minuti pa je Dani Alves povišal že na 4:1.

Barcelona | Avtor: Profimedia Profimedia

A isti igralec je 20 minut zatem dobil rdeč karton, vmes je Luis Suarez nekdanjim soigralcem zabil gol za 2:4 in Atletico je v zadnji četrtini iskal še kaj več. Toda domača obramba je zdržala, zmaga pa je Barceloni prinesla tudi skok na četrto mesto.

Na prvi današnji tekmi je Real Sociedad z le neodločenim izidom 0:0 proti Valencii zapravil priložnost, da bi tudi prehitel Atletico.

Na lestvici ima zdaj Real 53 točk, druga Sevilla 47, tretji Betis 40, četrta Barcelona pa 38.