636 ogledov

Man City prekinil, Man Utd nadaljeval niz

Manchester City
V nedeljo so v elitni angleški nogometni ligi odigrali štiri tekme 20. kola.

Manchester City je gostoval v Southamptonu in z zmago po dveh zaporednih porazih (1:3) ostal v stiku z vodilnim Liverpoolom, za njim ponovno zaostaja za sedem točk in bo zaostanek poskušal zmanjšati na medsebojnem srečanju 3. januarja.

Na stadionu St. Mary's so gostje po začetnem pritisku povedli v 10. minuti z zadetkom Davida Silve. "Svetniki" so se pobrali in z golom Pierre-Emila Højbjerga, ta je ukradel žogo na napadalni polovici, v 37. minuti izenačili. Končnica prvega dela je pripadla Cityju. V 45. minuti je James Ward-Prowse strel Raheema Sterlinga nesrečno preusmeril v lastno mrežo, v sodnikovem dodatku je nezbranost domačih izkoristil še Sergio Agüero. Southampton je srečanje končal brez izključenega Højbjerga, ki je v 85. minuti grobo podrl Fernandinha in si prislužil predčasno pot pod prho.

Brahim Diaz Prestopni rok Šport Real tokrat kupoval pri Manchester Cityju

Manchester United je na Old Traffordu gostil Bournemouth in prišel do tretje zaporedne zmage (4:1). "Rdeči vragi" so povedli že v peti minuti, po fantastični samostojni akciji in asistenci Marcusa Rashforda je zadel Paul Pogba. Slednji je po dobre pol ure igre podvojil prednost z natančnim strelom z glavo po predložku Anderja Herrere. Na 3:0 je povišal Rashord po predhodnem pobegu in posledičnem predložku Anthonyja Martiala. Še pred koncem prvega polčasa je z glavo znižal Nathan Ake.

V drugem polčasu je United nadzoroval dogajanje in v 72. minuti je Romelu Lukaku zapečatil zmago domačih, zadetku je botroval nedosojen prepovedani položaj. Domači branilec Eric Bailly je po rdečem kartonu tekmo zaključil v 80. minuti, razlog je bil nepreviden starrt na Ryana Fraserja.

Robert Berić Želja Šport Udeleženec Lige prvakov se zanima za Roberta Berića

Chelsea se je utrdil na četrtem mestu s slavjem pri Crystal Palacu (0:1). Edini zadetek je po natančni podaji branilca Davida Luiza zabil marljivi vezist N'Golo Kanté. Palace je ob koncu tekme iskal izenačenje, najbližje je prišel Connor Wickham, ki je v 88. minuti iz bližine zgrešil okvir.

Pepe Svetla stran Šport Čudovita poteza zloglasnega nogometaša

Burnley je prekinil niz neuspehov in prišel do pomembnih točk v boju za obstanek z zmago nad West Hamom (2:0). Že v prvem polčasu sta stadion Turf Moor razveselila Chris Wood in Dwight McNeil.

V soboto je Liverpool utrdil svoje vodstvo z zanesljivo zmago nad Arsenalom (5:1), "hat-trick" je vpisal Roberto Firmino. Tottenham je z drugega zdrsnil na tretje mesto po presenetljivem domačem porazu proti Wolverhamptonu (1:3), "volkovi" so do preobrata prišli v končnici obračuna. Huddersfield, pri katerem je Jon Gorenc Stanković sedel na klopi, je z golom Srba Aleksandra Mitrovića v 91. minuti izgubil derbi dna proti Fulhamu (1:0) in ostal na zadnjem mestu.

Sveča Legenda Šport Zapustil nas je "Gospod Arsenal"