1113 ogledov

Oblaku presodil gol iz mrtvega kota, Real vse zapravil v dveh minutah

Jan Oblak Epa
Po Paris St. Geraminu, Bayernu in Juventusu so si danes v sklopu 5. kroga lige prvakov nastop v osmini finala zagotovili še Real Madrid, Tottenham in Manchester City.

V skupini A sta se najprej Galatasaray in Brugge razšla z 1:1, potem ko so Belgijci izenačili v sodniškem dodatku, v katerem so tudi ostali brez dveh izključenih igralcev. Več pozornosti pa je požel obračun Reala in PSG. Končal se je z 2:2. Za Real je zadel Karim Benzema v 17. minuti in 79. minuti, pri PSG-u pa sta bila uspešna Kylian Mbappe v 81. in Paulo Sarabia v 83. minuti. Obe ekipi sta si že zagotovili napredovanje.

Real Madrid : PSG | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini B je Bayern zanesljivo slavil v Beogradu proti Crvenu zvezdi s 6:0. Robert Lewandowski je dosegel kar štiri gole med 53. in 67. minuto, prvega je prispeval Leon Goretzka v prvem polčasu, zadnjega pa Corentin Tolisso v izdihljajih tekme. Poljski reprezentant je z 10 goli prvi strelec tekmovanja. Tottenham je bil na drugi tekmi skupine že v škripcih in je zaostajal proti Olympiacosu z 0:2, na koncu pa le slavil s 4:2 po golih Deleja Allija, Harryja Kana (dosegel je dva) in Sergea Aurierja. Tottenham si je tako kot že prej Bayern priigral izločilne boje.

Jose Mourinho | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini C je slovenski dvoboj med Atalanto in zagrebškim Dinamom pripadel Italijanom, ki so zmagali z 2:0. Luis Muriel v prvem in Alejandro Gomez v uvodu drugega polčasa sta bila strelca za ekipo, v kateri je od 61. minute igral tudi Josip Iličić. Na drugi strani je Petar Stojanović igral do 75. minute. Obe ekipi še imata možnosti za napredovanje, prvo mesto pa si je že zagotovil Manchester City, ki je igral 1:1 s Šahtarjem iz Donjecka. Ilkay Gündogan in Manor Solomon sta bila strelca na tekmi.

Petar Stojanović | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini D je Bayer Leverkusen v Moskvi premagal Lokomotivo z 2:0, v derbiju skupine pa je Juventus gostil Atletico Madrid in zmagal z 1:0. Jan Oblak je branil celo tekmo za Špance in v sodniškem dodatku prvega polčasa dobil zadetek iz praktično mrtvega kota, strelec je bil Paulo Dybala. Juventus je prvi v skupini, Atletico pa bo skušal pot v osmino finala tlakovati v zadnjem krogu, ko bo gostil Moskovčane.