2125 ogledov

Primož Roglič dan bližje veliki zmagi

Vuelta Epa
Na ponedeljkovi 16. etapi dirke po Španiji ni bilo večjih premikov na vrhu generalne razvrstitve.

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je v zahtevni 16. etapi dirke po Španiji povečal prednost pred najbližjimi zasledovalci. Etapno zmago je po 144,4 kilometra slavil Danec Jakob Fuglsang.

Primož Roglič Vuelta Zvezdnik Šport "Roglič bo rdeč v Madridu, Jumbo-Visma lahko nasledi Ineos"

Fuglsang je bil v etapi s tremi kategoriziranimi vzponi, ciljni je bil ekstra kategorije, član ubežne skupine. Odločilno pospeševanje, ko se je znebil Italijana Gianluce Brambille, mu je uspelo 4,2 kilometra pred ciljem. Štiriintridesetletnik je slavil 22. poklicno zmago, a šele prvo na tritedenskih dirkah. Drugi danes je bil Britanec Tao Geoghegan Hart z zaostankom 22 sekund, tretji pa Španec Luis Leon Sanchez, ki je bil 40 sekund počasnejši.

V eni najbolj zahtevnih etap letošnje Vuelte je Rogličeva ekipa Jumbo-Visma znova dirkala zelo dobro. Svojega kapetana je pripeljala na sredino slabih 18 kilometrov dolgega vzpona na Alto de la Cubillo, ko se je na čelo postavila Astana za Kolumbijca Miguela Angela Lopeza. Ta je skušal Tadeju Pogačarju odvzeti belo majico najboljšega mladega kolesarja in tretje mesto v skupnem seštevku, a je mladi Slovenec v dresu UAE Emirates brez vidnih težav sledil tekmecu.

Pod vrhom je ob novem pospeševanju Lopeza popustil drugi v skupnem seštevku Valverde. Zasavec je ujel Lopeza in Pogačarja pred seboj in z njima nadaljeval proti cilju. Pogačar je v zadnjih metrih narekoval ritem in skušal pridobiti čim več sekund v boju proti Alejandru Valverdeju za drugo mesto.

Primož Roglič Vuelta Vuelta Šport Roglič: Prihajajo težki dnevi

Pogačar je prišel čez cilj na 14. mestu, 5:58 minute za Fuglsangom. Lopez je bil 15., Roglič 16. Valverde je za trojico zaostal 23 sekund. Domen Novak je bil danes 65., zaostal je 15:45 minute, njegov moštveni kolega pri Bahrain-Meridi Luka Pibernik je bil 101., njegov zaostanek je znašal 25 minut.

V skupnem seštevku ima Roglič 2:48 minute prednosti pred Valverdejem, 3:42 pred Pogačarjem in 3:59 pred Lopezom. Pogačar je obdržal 17 sekund prednosti v boju za belo majico pred Lopezom.

V torek je na Vuelti prost dan. V sredo, ko bo Roglič nosil rdečo majico sedmi dan, bo za najboljše v skupnem seštevku nekaj počitka, priložnost bodo iskali sprinterji. V četrtek pa jih čaka etapa s štirimi vzponi prve kategorije.