Šport
2077 ogledov

Hrvaška dobila še eno priložnost, nato doživela epsko blamažo

Hrvaška rokometna reprezentanca Epa
Hrvaški rokometaši neslavno izpadli, Katar še zadnja ekipa, ki je napredovala med osem.

Po sramotnem porazu Hrvaške proti Danski s 26:38 (15:17) v 3. krogu drugega dela rokometnega svetovnega prvenstva v Egiptu se je v četrtfinale kot zadnji prebil Katar, ki se bo v sredo, 27. januarja, pomeril s Švedsko. Preostali četrtfinalni pari so Španija - Norveška, Francija - Madžarska in Danska - Egipt.

Hrvaška je na obračunu proti svetovnemu prvaku iz leta 2019 potrebovala zmago za preboj med osem, a je doživela najvišji poraz v Egiptu, medtem ko je Danska dosegla že šesto zmago na letošnjem turnirju. Po zmagah nad Bahrajnom, Kongom in Argentino v skupinskem delu je v drugem delu tekmovanja na kolena poleg Hrvaške položila še Katar in Japonsko.

SP v rokometu | Avtor: Epa Epa

Drugo mesto v skupini 2 je osvojil Katar, ki je bil v današnji odločilni tekmi boljši od Argentine s 26:25 (12:13). V katarski vrsti je blestel Kubanec Frankis Marzo, ki je dosegel osem golov, pri Južnoameričanih pa je bil najbolj učinkovit Federico Pizarro s sedmimi zadetki. Na današnji prvi tekmi v tej skupini je bila Japonska boljša od Bahrajna z 29:25 (19:12).

Španski in madžarski rokometaši so si pred današnjim medsebojnim obračunom zagotovili četrtfinale, v tekmi za prvo mesto v skupini 1 pa so smetano pobrali igralci s Pirenejskega polotoka, ki so zanesljivo slavili s 36:28 (21:14).

Pri lanskih evropskih prvakih iz evropskega prvenstva na Švedskem in Norveškem ter v Avstriji sta bila strelsko najbolj razpoložena Ferran Sala z osmimi in Aleix Abello s sedmimi goli, pri Madžarih pa sta Zsolt Balogh in Matyas Gyori dosegla po pet zadetkov.

SP v rokometu | Avtor: Epa Epa

Pred tem so Brazilci brez težav opravili z Urugvajci in zmagali s 37:17 (18:7), v današnji zadnji tekmi skupine 1 pa so se Poljaki in Nemci razšli z neodločenim izidom (12:11).

Po nedeljskem neodločenem izidu z Egipčani so brez četrtfinala ostali tudi slovenski rokometaši, ki so v skupini 4 osvojili tretje mesto. Poleg izbrancev švedskega strokovnjaka Ljubomirja Vranješa so iz te skupine izpadli še rokometaši iz Rusije, Belorusije in Severne Makedonije, iz skupine 3 pa igralci iz Portugalske, Švice, Islandije in Alžirije.

* Izidi, drugi del, 3. krog:
- ponedeljek, 25. januar:
- skupina 1:
Brazilija - Urugvaj             37:17 (18:7)
Španija - Madžarska             36:28 (21:14)
Poljska - Nemčija               23:23 (12:11)
- lestvica:
1. Španija              5  4  1  0  162:134  9
2. Madžarska            5  4  0  1  160:131  8
----------------------------------------------
3. Nemčija              5  2  1  2  153:122  5
4. Poljska              5  2  1  2  138:119  5
5. Brazilija            5  1  1  3  136:139  3
6. Urugvaj              5  0  0  5   88:192  0

- skupina 2:
Bahrajn - Japonska              25:29 (12:19)
Argentina - Katar               25:26 (13:12)
Danska - Hrvaška                38:26 (17:15)
- lestvica:
1. Danska               5  5  0  0  169:116 10
2. Katar                5  3  0  2  132:135  6
----------------------------------------------
3. Argentina            5  3  0  2  120:121  6
4. Hrvaška              5  2  1  2  128:132  5
5. Japonska             5  1  1  3  138:147  3
6. Bahrajn              5  0  0  5  107:143  0

- nedelja, 24. januar:
- skupina 3:
Alžirija - Švica                24:27 (13:15)
Islandija - Norveška            33:35 (18:18)
Portugalska - Francija          23:32 (12:16)
- lestvica:
1. Francija             5  5  0  0  142:123 10
2. Norveška             5  4  0  1  155:137  8
----------------------------------------------
3. Portugalska          5  3  0  2  135:132  6
4. Švica                5  2  0  3  125:131  4
5. Islandija            5  1  0  4  139:132  2
6. Alžirija             5  0  0  5  116:157  0

- skupina 4:
Belorusija - Severna Makedonija 30:26 (14:14)
Slovenija - Egipt               25:25 (12:8)
Rusija - Švedska                20:34  (8:17)
- lestvica:
1. Švedska              5  3  2  0  144:117  8
2. Egipt                5  3  1  1  149:117  7
----------------------------------------------
3. Slovenija            5  2  2  1  138:130  6
4. Rusija               5  2  1  2  138:139  5
5. Belorusija           5  1  2  2  139:148  4
6. Severna Makedonija   5  0  0  5  106:163  0

- za razvrstitev od 25. do 32. mesta:
- ponedeljek, 25. januar:
- skupina 1:
Kongo - Zelenortski otoki       10:0 - brez boja
Tunizija - Angola               34:29 (14:13)
- lestvica:
1. Tunizija             3  3  0  0   82:51   6
2. Kongo                3  2  0  1   64:69   4
3. Angola               3  1  0  2   70:66   2
4. Zelenortski otoki    3  0  0  3    0:30   0

- skupina 2:
- nedelja, 24. januar:
Maroko - Čile                   17:28 (12:14)
Južna Koreja - Avstrija         29:36 (14:18)
- lestvica:
1. Avstrija             3  3  0  0  105:82   6
2. Čile                 3  2  0  1  103:83   4
3. Maroko               3  1  0  2   71:89   2
4. Južna Koreja         3  0  0  3   87:112  0
 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice