5590 ogledov

Dončić po tekmi premora spet odličen, vse hitro odločeno

Luka Dončić Profimedia
Mavericks so tokrat v gosteh premagali Washington Wizards s 130:117.

Manj kot 24 ur po debaklu, ki so ga doživeli v New Orleansu, so Dallas Mavericks znova zaigrali na gostovanju. Tokrat so se pomerili z drugo najslabšo ekipo vzhodne konference, Washington Wizards so na dosedanjih desetih tekmah zabeležili le dve zmagi. Kljub zadnjemu porazu je zasedba iz Teksasa precej uspešnejša, razmerje 8-3 ji je prineslo tretje mesto na Zahodu.

Pri Dallasu je tokrat manjkal Kyrie Irving, njegovo mesto v prvi peterki je zasedel Josh Green. Po izenačenem začetku je Luka Dončić dosegel osem zaporednih točk Dallasa in popeljal goste v vodstvo s 13:9. Po prodoru in košu za dve točki je sledila trojka, omenjeni niz pa se je končal s košem in dodatnim prostim metom.

Če je proti Pelikanom na celotni tekmi zbral dve asistenci, je tokrat že po slabih štirih minutah prišel do treh podaj. Prav vse je izkoristil Derrick Jones Jr., ki je pri 18:11 prisilil domačo klop v prvo minuto odmora.

Po posvetu na klopi pa je prednost Dallasa še narastla, znova je met izza črte zadel Dončić. Ta je še pred polovico četrtine prišel še do 12. in 13. točke, natančen je bil s črte prostih metov.

Ko se je v napadu razigral še Tim Hardaway Jr., se je razlika dvignila na 15 točk. Do konca četrtine so ostale še štiri minute, Washingtonov trener Wes Unseld Jr. pa je nalet tekmeca znova skušal prekiniti z minuto odmora. Pri izidu 32:17 je Luka dobil na voljo prvi počitek.

Dodatno težavo za Wizards je pomenila tretja osebna napaka Jordana Poola, ki je v boju za žogo padel na nogo Greenu, Avstralec pa je poškodovan odšel v garderobo.

Četrtina se je končala z izidom 41:26.

Dončić se je na začetku druge četrtine vrnil na parket, enako pa tudi Green. Slovenec je zbral dva skoka v obrambi, nato pa v napadu zadel svojo tretji met za tri točke na tekmi, v enem izmed naslednjih napadov pa na trojki našel še Granta Williamsa, ki je zadel za 50:32.

Štiri minute pred koncem polčasa je Luka zadel koš ob osebni napaki, z dodatnim prostim metom je prišel do svoje 21. točke, za prav toliko pa so Mavericks tudi vodili.

Pol minute kasneje je Hardaway Jr. s trojko Dallas odpeljal na 63:39. Dončić je sedel na klop.

Na glavni odmor se je odšlo pri rezultatu 71:51. Hardaway, ki je izza črte zadel pet od sedmih poizkusov, in Dončić sta skupaj dosegla 43 točk Dallasa. Prvi 22, drugi 21.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Na začetku drugega polčasa so gostje brez večjih težav ohranjali priigrano prednost. Dončić je zadel nov met za tri točke, vpisal peto asistenco za nov koš Jonesa Jr. in po svojem zgrešenem metu še peti skok, prvi v napadu.

Odlično je znova igral tudi novinec Dereck Lively II. V drugi polovici tretje četrtine je v kombinaciji z Dončićem dosegel devet točk, ob tem je slovenski as vpisal kar štiri asistence. Lively je še pred koncem četrtine tako prišel do rekorda kariere, zbral je 17 točk, v zadnji sezoni univerzitetne košarke je v dresu univerze Duke dosegel največ 13 točk. Toliko jih je tokrat imel samo v tretji četrtini. Ob tem je zbral še devet ulovljenih žog in dve blokadi.

Oba sta na klop sedla dobri dve minuti pred koncem četrtine. Ta se je končala s 104:83.

Pri Dallasu tokrat ni manjkalo razpoloženih igralcev, naslednji je vlogo prve violine v napadu prevzel Seth Curry. Ta je v prvi polovici zadnje četrtine dosegel 9 točk, skupno pa 15 ob metu 6/6 iz igre.

Kljub visoki prednosti se je Dončić vrnil na parket šest minut pred koncem tekme. Takrat je bil na semaforju izpisan izid 123:99.

Z delnim rezultatom 11:1 se je Washington 'približal' na 16 točk zaostanka, Luka je odgovoril s svojo deseto asistenco, po njej je atraktivno zabil Jones Jr. za 128:110. Do konca sta ostali še dobri dve minuti. Jason Kidd se je takrat odločil na parket poslati še zadnje rezerviste. Končalo se je s 130:117.

Luka je bil tokrat drugi strelec svojega moštva. Hardaway Jr., ki je ob koncu dvoboja staknil poškodbo, je dosegel 31 točk. Dončić jih je ob metu 7/18 (4/11 trojke, 8/12 prosti meti) zbral 26, k temu je dodal še 7 skokov in 10 podaj. Jones Jr. je vpisal 20 točk.

Kyle Kuzma je pri Washingtonu vknjižil 22 točk, Poole 16.

Dallas bo nadaljeval niz štirih gostovanj v noči na nedeljo po slovenskem času v Milwaukeeju. Tamkajšnja ekipa je trenutno deveta v ligi, tretji pa je Dallas po deveti zmagi ob treh porazih. Enega manj imata ob istem številu zmag branilec naslova in tokrat prosti Denver ter Boston.

Igralci Boston Celtics so v Philadelphii ugnali 76ers s 116:114 in se po dvoboju vodilnih vzhodnega dela lige povzpeli na čelo. V Atlanti so Hawks za dve točki s 117:107 premagali igralci New York Knicks, razen na eni tekmi pa so tudi na preostalih izgubila domača moštva. Le Phoenix Suns so doma ugnali Minnesoto Timberwolves s 133:115.

Košarkarji Toronto Raptors so klonili s 112:128 proti Milwaukee Bucks, čeprav za slednje zaradi poškodbe desne noge prvič v sezoni ni igral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo. V njegovi odsotnosti sta blestela Damian Lillard s 37 točkami in 13 podajami ter Malik Beasley s 30 točkami.

Moštvo Chicago Bulls je izgubilo proti Orlandu Magic s 94:96, 1,4 sekunde pred koncem je z dvema točkam odločil Paolo Banchero, Los Angeles Lakers proti Sacramentu Kings s 110:125, Portland Trail Blazers pa v dvoboju s Cleveland Cavaliers s 95:109.