2632 ogledov

Dragićeve trojke Miami popeljale na prag polfinala Vzhoda

Goran Dragić Heat Pacers Reševalni pas/Twitter
Izkušeni slovenski organizator igre je tlakoval pot do zmage svoje ekipe in vodstva v seriji s 3:0.

Miami Heat so še tretjič zapored premagali Indiana Pacers (124:115) in so le še korak oddaljeni od napredovanja v naslednji krog.

Luka Dončić Bitka s časom Šport Dallas se je oglasil v zvezi z Dončićevo poškodbo

Odločilen dejavnik za slavje je bila igra Gorana Dragića v prvem polčasu. Ljubljančan je 18 od svojih 24 točk (8/17 iz igre, 5/10 za tri) dosegel v prvem polčasu, v skupno 35 minutah je dodal še šest asistenc, dva skoka, ter po tri ukradene in izgubljene žoge.

Miami je prvo četrtino dobil za sedem točk, do konca prvega polčasa, v katerem je Vročica podrla rekord franšize v številu zadetih trojk (11) in številu doseženih točk (74) v play-offu, pa je razlika narasla že na 18 točk.

V tretji četrtini se je Indiana vrnila v igro, saj je razliko zmanjšala na zgolj štiri točke. Zadnji del je bil sila napet. Pacers so bili ves čas blizu moštvu s Floride in odločitev je padla v poslednji minuti, ko je Miami z natančnimi prostimi meti znal zadržati prednost.

Ob Dragiću so za Heat statistiko polnili še Jimmy Butler s 27 točkami, osmimi skoki in šestimi asistencami, Bam Adebayo z 22 točkami in 11 skoki ter Tyler Herro z 20 točkami. Za Pacers je Malcolm Brogdon prispeval 34 točk ob 14 asistencah in sedmih skokih, T.J. Warren je zbral 23, Victor Oladipo pa 20 točk.

Nick Nurse NBA Šport Izbrali trenerja leta

Na uvodni tekmi sobotnega večera so Milwaukee Bucks zlahka premagali Orlando Magic (121:107) in povedli z 2:1 v zmagah. Ključen za uspeh je bil Giannis Antetokounmpo s 35 točkami in 11 skoki.

Končni zmagovalec tega obračuna se bo v naslednjem krogu najverjetneje pomeril z Miamijem, če slednji ne izpustil velikanske prednosti.