961 ogledov

Uspešna vrnitev Dragića, Dallas "brez zvezd" zrežiral veliki preobrat

goran dragić Reševalni pas/Twitter
Zmagala tako Dallas kot Miami.

Ekipa Dallas Mavericks, za katero Luka Dončić tokrat ni igral, je po visokem zaostanku na koncu s 122:114 premagala Utah Jazz v severnoameriški ligi NBA, Miami Heat pa je bil s 114:92 boljši od Indiane Pacers. Goran Dragić je za vročico v 30 minutah dosegel 11 točk, devet podaj in šest skokov.

Najboljši strelec Miamija je bil z 19 točkami Jimmy Butler, ki se je vrnil po poškodbi stopala. Temu je dodal še 11 skokov, pet podaj in štiri ukradene žoge.

"Nadzoroval je tekmo. Žoga je šla skozi njega. To je definicija igralca, na katerega se obrneš," je bil po koncu tekme Butlerjevega povratka vesel trener Erik Spoelstra.

Po nekaj tekmah premora zaradi poškodbe gležnja se je vrnil tudi Dragić, ki je iz igre metal 5:16. Miami v zadnjih dveh tekmah potrebuje eno zmago, da si zagotovi četrto mesto na vzhodu.

luka dončić Mavericks Šport Dončić je manjkal, uradno zaradi gležnja

Trener Dallasa Rick Carlisle pa je tokrat tako Dončiću kot Kristapsu Porzingisu in Dorianu Finneyju Smithu namenil počitek, a so soigralci vseeno premagali Utah, kljub temu da so na začetku drugega polčasa zaostajali že za 22 točk (88:100).

To je najboljši preobrat Mavericksov po februarju 2016. Najboljši strelec Dallasa je bil s 27 točkami Tim Hardaway Jr., Seth Curry jih je dodal 22, Boban Marjanović pa 20 in ob tem še devet skokov.

"Všeč mi je bil preobrat. Rad zmagujem, sovražim izgubljati. Rad imam zmage zaradi občutka, ki ga dobijo košarkarji, da so nekaj naredili skupaj," je dejal po koncu Carlisle.

V Orlandu sicer še naprej odlične predstave niza ekipa Phoenix Suns, za šesto zmago je s 128:101 premagala Oklahomo City Thunder. Devin Booker je za Phoenix dosegel 35 točk.

Toronto Raptors so s 114:106 premagal Milwaukee Bucks, Los Angeles Lakers pa s 121:124 Denver Nuggets brez Vlatka Čančarja. Jezernikom je zmago v zadnji sekundi igre z metom za tri točke zagotovil Kyle Kuzma.

Dallas prihodnja tekma čaka v noči na sredo, ko bodo igrali proti Portland Trail Blazers, Miami pa bo v noči na četrtek igral proti Oklahomi City Thunder.