646 ogledov

Oblak klonil v izdihljajih, Barça zanesljiva, šov Cristiana

Villarreal Epa
V španskem nogometnem prvenstvu so v nedeljo odigrali pet tekem 29. kola.

Madridski Atlético je na neugodnem gostovanju v Villarrealu ostal praznih rok (2:1), oba gola je prejel v zaključku srečanja. Jan Oblak je vso tekmo branil gostujoča vrata.

Madridčani so povedli sredi prvega polčasa po sumljivo dosojeni enajstmetrovki, izkoristil jo je Antoine Griezmann. V drugem delu je "rumena podmornica" pritisnila in v končnici prišla do popolnega preobrata, dvakrat se je v gneči pred vrati odlično znašel Enes Ünal.

Josip Ilićić Hellas Verona Atalanta Video Šport Fantastičen dosežek Iličića v mestu Romea in Julije

Vodilna Barcelona je doma premagala bilbajski Athletic (2:0) in še utrdila prednost na vrhu lestvice, ki zdaj znaša že enajst točk. Že v prvem polčasu sta za Katalonce zadela Paco Alcácer in Lionel Messi.

Real Madrid je doma pričakal Girono in prišel do novih treh točk (6:3). Junak srečanja je bil Cristiano Ronaldo, ta je zabil štiri gole in asistiral pri petem. Skupno je Portugalec v La Ligi vpisal že 37 hat-trickov.

Sevilla se vse bolj oddaljuje od Lige prvakov, tokrat je klonila pri Leganésu (2:1). Zadnjeuvrščena Málaga je iztržila remi na gostovanju pri Celti (0:0).