268 ogledov

Dramatična zmaga Olimpije v severni Dalmaciji

Jaka Blažič Zadar Cedevita Olimpija ABA
Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 9. kola regionalne lige v Zadru vpisali novi dve točki.

Cedevita Olimpija je kljub neprepričljivi igri v Zadru zabeležila osmo zmago v sezoni (78:80). Ob le treh porazih to sicer zadošča le za sedmo mesto v ligi ABA, a zaradi številnih prestavljenih tekem lestvica ni popolna.

Slovenska ekipa tokrat ni mogla računati na obolelega Ivana Marinkovića ter Luko Rupnika, ki v času, ko bi morala biti tekma odigrana, še ni bil registriran.

Luka Dončić Mavs Ko ima hudič mlade Šport Dončić zaradi covida-19 brez še enega pomembnega pomočnika!

Da Ljubljančani niso ujeli dobrega dne, je nakazal že njihov trener Jurica Golemac, ki je po dobrih dveh minutah vzel minuto odmora, potem ko ni bil zadovoljen z bledim začetkom svojih varovancev. Ti so nato v nadaljevanju prve četrtine z delnim izidom 18:6 le prišli do prednosti osmih točk po prvih desetih minutah.

Četudi so v drugi četrtini tako rekoč ves čas vodili z dvomestno razliko, igra Ljubljančanom še naprej ni stekla. Preveč je bilo tudi izgubljenih žog, teh se je v prvih 20 minutah nabralo kar 16. Kljub temu je slovenski predstavnik ob polčasu vodil z 40:31 proti razglašeni najslabši ekipi lige ABA.

V nadaljevanju je bilo napak manj, prednost Cedevite pa je bila še naprej blizu dvomestne. V zadnji četrtini je Zadar začutil, da to ni prava Olimpija, ki je pred dnevi ugnala razpoloženo Mego. Domačini so priložnost zgrabili z obema rokama in po treh zaporednih trojkah povedli za štiri točke (76:72).

Aleksandar Bursać je pri vodstvu domačih z 78:77 zgrešil oba prosta meta, slabo minuto pred koncem pa je na drugi strani trikrat zadel Kendrick Perry. Napad za podaljšek ali s trojko celo za zmago je imel na koncu Zadar, a je njihov najboljši strelec Kodi Justice (20 točk) zgrešil zahtevno trojko.

Pri slovenski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Jaka Blažič s 23 točkami, Kendrick Perry jih je dodal 14.