1462 ogledov

Potop Dallasa, Luka že na začetku tekme staknil poškodbo

Luka Dončić Profimedia
Dallas kljub 30 točkam poškodovanega Dončića brez pravih možnosti proti Los Angeles Clippers.

Košarkarji Dallas Mavericks so v pretekli noči v severnoameriški ligi NBA kljub 30 točkam slovenskega asa Luke Dončića visoko, z 88:107, izgubili na gostovanju pri Los Angeles Clippers. Domačini so se izkazali predvsem v obrambi, močno so prevladovali tudi v skoku.

Dallas je po zmagi proti Los Angeles Lakers v noči s srede na četrtek igral drugo tekmo v mestu angelov ta teden. Tokrat niso našli pravega recepta proti sicer na lestvici slabšemu moštvu, z 88 točkami so imeli celo najslabši strelski učinek sezone.

Domačini so na krilih trde obrambe že po osmih minutah prišli do vodstva z dvomestnim številom točk. Prepričljivo razliko pa so nato držali do konca tekme.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Igralci Dallasa so v uvodnem delu drugega polčasa zgrešili kar 13 zaporednih metov in bili več kot pet minut brez dosežene točke, v tem času pa so Clippers pobegnili na kar 24 točk razlike.

Za Dallas se je poznala odsotnost obetavnega novinca Derricky Livelyja, ta se je poškodoval na tekmi z Los Angeles Lakers, saj je Dallas močno zaostajal v skok-igri. Na koncu je bilo v tej statistični kategoriji 73:45 za domačine.

Dallas je imel tudi precej slab met, uspešen je bil zgolj pri 37 odstotkih poskusov iz igre. Prvi strelec tekme Dončić je zadel 12 metov od 27 poskusov, predvsem mu ni stekel met za tri točke, saj je iz razdalje zadel le enkrat iz osmih poskusov.

Temu je verjetno botrovala tudi grda poškodba prsta, katero je staknil že na samem začetku tekme, a je s tekmo vseeno nadaljeval. A ob nerazpoloženih soigralcih (Kyrie Irving je dosegel 26 točk, Tim Hardaway jr. 12, noben drug Maverick pa ni presegel meje petih točk) ni imel nobenih možnosti.

Na drugi strani tudi zvezdniška zasedba Clippers ni bila posebej razpoložena v napadu. Paul George je dosegel 25 točk, Russell Westbrook 14, medtem sta Kawhi Leonard in James Harden prispevala zgolj po osem točk. Vendar so domačini razliki naredili v obrambi.

Dončića in Dallas, ki je z izkupičkom 10-6 na četrtem mestu zahodne konference, naslednja tekma čaka v noči s torka na sredo. V Dallasu bodo gostovali Houston Rockets.

"Kraljeva" vrnitev

V pretekli noči je sicer v ligi NBA odmevala vrnitev LeBrona Jamesa v Cleveland. V dresu Los Angeles Lakers je k zmagi s 121:115 prispeval 22 točk. Prvi strelec gostov je bil Anthony Davis, ki je 23 od 32 točk dosegel v drugem polčasu. Dodal je še 13 skokov.

Za Jamesa, ki je odraščal nedaleč od Clevelanda v Akronu in je v dresu kavalirjev prispeval k največjim uspehom kluba, je bila noč polna nostalgije. "Vrnitev na to igrišče ob zavedanju, da sem bil del večine velikih dosežkov te ekipe, je nekaj posebnega. Izjemno je biti otrok Akrona, ki so ga na naboru izbrali v tem klubu, zaradi česar sem 11 sezon odigral v Clevelandu," je dejal štirikratni prvak NBA (s Clevelandom je leta 2016 osvojil edini klubski naslov v zgodovini).

Posilstvo Škandal trese NBA Šport Veliki NBA zvezdnik v težavah zaradi domnevnega odnosa z mladoletnico

Odmevno zmago v preteklem večeru so medtem zabeležili Philadelphia 76ers, ki so na domačem parketu s 127:123 premagali Oklahoma City Thunder. Vodilni strelec lige Joel Embiid je za Philadelphio dosegel 35 točk in ob 11 skokih zgolj za podajo zgrešil trojnega dvojčka.

Z zmago je Philadelphia svoj izkupiček izboljšala na 11-5, enak izkupiček pa ima po porazu tudi Oklahoma. Ta se sicer zadnje dni ubada predvsem z obtožbami proti njenemu zvezdniku Joshu Giddeyju, ki je bil v objavi na družbenih omrežjih obtožen odnosa z mladoletnico. Objava je bila kasneje izbrisana, vodstvo lige pa je zdaj napovedalo preiskavo. Ta bo skušala ugotoviti, ali je 21-letni Avstralec dejansko imel neprimeren odnos.