192 ogledov

Francozi po treh tekmah še brez zmage, Hrvati prvič slavili

Šport: Francozi po treh tekmah še brez zmage, Hrvati prvič slavili - Liga narodov Profimedia
Na Dunaju brez zmagovalca, Hrvati v Koebenhavnu osvojili tri točke.

Avstrijski in francoski nogometaši so se na današnji tekmi 3. kroga elitne lige A v ligi narodov na Dunaju razšli z nedoločenim izidom 1:1, na drugi tekmi v skupini 1 pa je Hrvaška v Koebenhavnu premagala Dansko z 1:0.

Avstrijci so na stadionu Ernsta Happla povedli v 37. minuti, potem ko je zadel Andreas Weimann, točko pa je zadnjim svetovnim prvakom iz Rusije 2018 priigral prvi zvezdnik Kylian Mbappe v 83. minuti.

Na drugi tekmi na stadionu Parken v danski prestolnici so zadnji svetovni podprvaki dosegli prvo zmago v svoji skupini, mož odločitve je bil Mario Pašalić. Soigralec Josipa Iličića pri italijanski Atalanti je edini gol na tekmo dosegel v 69. minuti.

Po treh tekmah je v vodstvu Danska s šestimi točkami, Avstrijci in Hrvati jih imajo po štiri, Francozi pa so zbrali dve.

Liga narodov | Avtor: Profimedia Profimedia

V ligi B je Izrael v Tirani ukanil Albanijo z 2:1. Junak dvoboja je bil Manor Solomon, ki je zabil dva gola v 57. in 73. minuti, edini gol za gostitelje je dosegel Armando Broja v izdihljajih prvega polčasa.

V ligi C je Slovaška z golom Vladimirja Weissa v 81. minuti premagala Azerbajdžan, na drugi tekmi v skupini 3 sta se Belorusija in Kazahstan razšla z 1:1. Gostujoča ekipa je povedla po golu Abata Ajmbetova v 13. minuti, izenačil je Vladislav Malkevič v 84. minuti.

V ligi D je Latvija dosegla tretjo zmago, potem ko je v gosteh premagala Moldavijo s 4:2, Andora pa je bila boljša od Lihtenštajna z 2:1.