Šport > Nogomet
152 ogledov

Tudi Izrael ujel Slovenijo

Izrael : Latvija Epa
Izraelci premagali Latvijo, na EP tudi Španija.

Reprezentanci Izraela in Latvije sta v Be'er Shevi odigrali še zadnjo tekmo 8. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 v skupini G. Izraelci so slavili s 3:1 po golu Erana Zahavija in dveh Munasa Dabburja. V skupini G sicer vodi Poljska z 19 točkami in se je že prebila na EP pred Avstrijo (16) ter Severno Makedonijo, Slovenijo in Izraelom (11), zadnja pa je Latvija, ki je še brez točke.

Skopje slovenska nogometna reprezentanca Še tri tekme Šport Takšne možnosti ima Slovenija za uvrstitev na Euro 2020

V skupini D sta Švica in Irska igrali 1:1, kar pomeni, da imajo Irci (13) točko prednosti pred Danci, Švicarji pa imajo devet točk na tretjem mestu.

V skupini F je vodilna Španija prišla do 20 točk in vozovnice na EP, potem ko je remizirala na Švedskem z 1:1, Rodrigo je izenačil že v sodniškem dodatku. Prav tako sta se z 1:1 razšli Romunija in Norveška, Ferski otoki pa so z 1:0 ugnali Malto.

Švedska : Španija | Avtor: Epa Epa

V skupini J je Italija zlahka s 5:0 slavila v Lihtenštajnu, dva gola je dal Andrea Belotti, in potrdila mesto na EP, Finska je še vedno druga po zmagi nad Armenijo s 3:0, Grčija pa je z 2:1 porazila BiH z 2:1. Adnan Kovačević je v 88. minuti dosegel avtogol za BiH.

Na EP so se doslej sicer prebile Ukrajina, Poljska, Belgija, Rusija, Španija in Italija.

* skupina A:
- ponedeljek, 14. oktober:
Bolgarija - Anglija                             0:6 (0:4)
Kosovo - Črna gora                              2:0 (2:0)

- lestvica:
1. Anglija            6 5 0 1  26:6  15
2. Češka              6 4 0 2  11:9  12
3. Kosovo             6 3 2 1  12:10 11
4. Črna gora          7 0 3 4   3:15  3
5. Bolgarija          7 0 3 4   5:17  3

* skupina B:
- ponedeljek, 14. oktober:
Litva - Srbija                                 1:2 (0:0)
Ukrajina - Portugalska                         2:1 (2:0)

- lestvica:
1  Ukrajina           7 6 1 0  15:2  19
2. Portugalska        6 3 2 1  14:6  11
3. Srbija             6 3 1 2  12:13 10
4. Luksemburg         6 1 1 4   5:11  4
5. Litva              7 0 1 6   5:19  1

* skupina C:
- nedelja, 13. oktober:
Belorusija - Nizozemska                       1:2 (0:2)
Estonija - Nemčija                            0:3 (0:0)

- lestvica:
1. Nizozemska         6 5 0 1  19:7  15
2. Nemčija            6 5 0 1  20:6  15
3. Severna Irska      6 4 0 2   8:7  12
4. Belorusija         7 1 1 5   4:12  4
5. Estonija           7 0 1 6   2:21  1

* skupina D:
- torek, 15. oktober:
Gibraltar - Gruzija                        2:3 (0:2)
Švica - Irska                              1:1 (0:0)

- lestvica:
1. Irska              7 3 4 0   7:3  13
2. Danska             6 3 3 0  16:5  12
3. Švica              6 2 3 1  11:6   9
4. Gruzija            7 2 2 3   7:10  8
5. Gibraltar          6 0 0 6   2:19  0

* skupina E:
- nedelja, 13. oktober:
Madžarska - Azerbajdžan                     1:0 (1:0)
Wales - Hrvaška                             1:1 (1:1)

- lestvica:
1. Hrvaška            7 4 2 1  14:6  14
2. Madžarska          7 4 0 3   8:9  12
3. Slovaška           6 3 1 2  10:8  10
4. Wales              6 2 2 2   6:6   8
5. Azerbajdžan        6 0 1 5  5:14   1

* skupina F:
- torek, 15. oktober:
Romunija - Norveška                       1:1 (0:0)
Švedska - Španija                         1:1 (0:0)
Ferski otoki - Malta                      1:0 (0:0)

- lestvica:
1. Španija            8 6 2 0  19:5  20
2. Švedska            8 4 3 1  18:9  15
3. Romunija           8 4 2 2  17:8  14
4. Norveška           8 2 5 1  13:10 11
5. Malta              8 1 0 7   2:18  3
6. Ferski otoki       8 1 0 7   4:23  3

* skupina G:
- nedelja, 13. oktober:
Poljska - Severna Makedonija               2:0 (0:0)
Slovenija - Avstrija                       0:1 (0:0)
- torek, 15. oktober:
Izrael - Latvija                           3:1 (3:1)

- lestvica:
1. Poljska            8 6 1 1  13:2  19
2. Avstrija           8 5 1 2  17:7  16
3. S. Makedonija      8 3 2 3  10:11 11
4. Slovenija          8 3 2 3  13:8  11
5. Izrael             8 3 2 3  15:15 11
6. Latvija            8 0 0 8  2:27   0

* skupina H:
- ponedeljek, 14. oktober:
Francija - Turčija                         1:1 (0:0)
Islandija - Andora                         2:0 (1:0)
Moldavija - Albanija                       0:4 (0:4)

- lestvica:
1. Turčija            8 6 1 1  16:3  19
2. Francija           8 6 1 1  21:5  19
3. Islandija          8 5 0 3  12:10 15
4. Albanija           8 4 0 4  14:10 12
5. Andora             8 1 0 7   1:16  3
6. Moldavija          8 1 0 7   2:22  3

* skupina I:
- nedelja, 13. oktober:
Kazahstan - Belgija                       0:2 (0:1)
Škotska - San Marino                      6:0 (3:0)
Ciper - Rusija                            0:5 (0:2)

- lestvica:
1. Belgija            8 8 0 0  30:1  24
2. Rusija             8 7 0 1  27:4  21
3. Ciper              8 3 1 4  13:12 10
4. Škotska            8 3 0 5  11:17  9
5. Kazahstan          8 2 1 5   9:13  7
6. San Marino         8 0 0 8   0:43  0

* skupina J:
- torek, 15. oktober:
Finska - Armenija                         3:0 (1:0)
Grčija - BiH                              2:1 (1:1)
Lihtenštajn - Italija                     0:5 (0:1)

- lestvica:
1. Italija            8 8 0 0  25:3  24
2. Finska             8 5 0 3  12:8  15
3. BiH                8 3 1 4  17:14 10
4. Armenija           8 3 1 4  13:15 10
5. Grčija             8 2 2 4   9:13  8
6. Lihtenštajn        8 0 1 7   2:25  2
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice