486 ogledov

V Liverpoolu spektakel s sedmimi zadetki, Handanović izgubil derbi kroga

Samir Handanović Profimedia
Derbi 2. kroga lige prvakov med Barcelono in Interjem se je končal s slavjem Kataloncev, ki so moštvo nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića premagali z 2:1. RB Leipzig je brez poškodovanega Slovenca Kevina Kampla klonil proti Lyonu z 0:2.

Barcelona, ki je v napadu stavila na vse tri zvezdnike Lionela Messija, Luisa Suareza in Antoina Greizmanna, je na Camp Nou po težki borbi premagala Inter. Samir Handanović je odigral vseh 90 minut, ni pa bil edini Slovenec na zelenici slovitega stadiona. Pravico na tekmi je delil slovenski sodnik Damir Skomina. Italijane je v vodstvo v 3. minuti popeljal Lautaro Martinez, v 56. minuti je za 1:1 poskrbel Luis Suarez. Urugvajski golgeter je v 84. postavil končni izid. Borussia Dortmund je po zaslugi dveh golov Achrafa Hakimija premagala Slavijo Prago.

Samir Handanović | Avtor: Profimedia Profimedia

RB Leipzig, ki je igral brez poškodovanega Kevina Kampla, je moral priznati premoč Lyonu, ta je bil boljši z 2:0. Za francosko ekipo sta bila uspešna Memphis Depay in Martin Terrier. Vodstvo v skupini G pa je prevzel ruski Zenit, ki je s 3:1 premagal Benfico, ki ostaja brez točk.

Zmagovalec zadnje lige prvakov Liverpool je pred svojimi navijači odigral spektakularno tekmo. Angleži so po 36. minutah vodili s 3:0, na odmor odšli s prednostjo 3:1. Po uri igre je Salzburg izenačil, četrti gol na drugi tekmi je dosegel norveški mladenič Erling Braut Haland, ki je igro vstopil v 57. minuti. V 69. minuti je za 4:3 zabil Mohamed Salah, ki je dosegel svoj drugi gol na tekmi. Za presenečenje je poskrbel belgijski Genk, katerega ni mogel premagati sloviti Napoli. Tekma se je končala z rezultatom 0:0.

Mohamed Salah | Avtor: Profimedia Profimedia

Lanski polfinalist lige prvakov Ajax je brez večjih težav odpravil Valencio, bilo je 3:0. Do prvih točk pa je prišel angleški velikan Chelsea z zmago na gostovanju pri Lillu. Zmagoviti gol za 1:2 je dosegel Willian.