7929 ogledov

Dobre novice za Lukov Dallas, Heat so jim napravili veliko uslugo

NBA večer Profimedia
Dallas se je na dan počitka izenačil z neposrednim tekmecem Sacramentom, ki je izgubil doma proti močno oslabljenim Miami Heat.

Košarkarji Kings so v severnoameriški ligi NBA v Sacramentu izgubili s 110:121 proti Miami Heat in so v boju za končnico sedaj izenačeni na sedmem mestu na zahodnem delu lige z Dallasom slovenskega zvezdnika Luke Dončića. Igralci New York Knicks so doma tesno, s 113:111, premagali zadnjo ekipo lige, Detroit Pistons. Preostali tekmi večera so dobili gostje.

V Indiani je Pacers premagala ekipa Toronto Raptors s 130:122, v Memphisu pa so Grizzlies visoko izgubili z Brooklyn Nets s 86:111. Na slednji tekmi je domače do zmage z 18 točkami vodil svetovni prvak z Nemci, Dennis Schröder, Dorian Finney-Smith je dodal 13 točk in devet podaj.

NBA večer | Avtor: Profimedia Profimedia

Scottie Barnes je s svojim četrtim trojnim dvojčkom, dosegel je 21 točk in po 12 skokov in podaj, vodil sedmerico igralcev Raptors z dvomestnim številom točk do zmage v Indianapolisu. Srbski trener kanadske vrste Darko Rajaković bo tako moral plačati okusno večerjo, ki jo je pred tekmo obljubil igralcem v primeru tretje zmage v nizu.

V New Yorku se je odvila ena najbolj kaotičnih končnic sezone, polna prekrškov, sodniških zmot pri dodeljevanju osebnih napak in serije izgubljenih žog ter zgrešenih odprtih metov. Končala se je tako, da je naprej Jalen Brunson (35 točk, 12 podaj) zgrešil trojko, se nato nekako ponovno dokopal do žoge, jo podal do Josha Harta (23 točk), ta pa je s polaganjem 2,8 sekunde pred koncem poskrbel za zmago domačih.

Bam Adebayo (28 točk) in Jaime Jaquez Jr. (26) pa sta imela veliko pomoč igralcev s klopi, da je lahko oslabljeni Miami brez treh članov začetne peterke na čelu z zvezdnikom Jimmyjem Butlerjem proti Sacramentu prišel do četrte zmage v nizu. Kevin Love je dodal 19 točk, Caleb Martin pa tri manj.

Košarkarje Dallasa v noči na sredo po slovenskem času čaka druga od štirih tekem v gosteh. Po koncu zmagovitega niza sedmih zaporednih uspehov na prejšnji tekmi v Indianapolisu, kjer so Pacers zmagali s 133:111, jih v Clevelandu pričakujejo Cavaliers, drugi v vzhodnem delu lige.