286 ogledov

Carmelo kot v najboljših letih, grozljiv padec in poškodba Anthonyja Davisa

Carmelo Anthony Profimedia
Carmelo Anthony je odločil poslastico v Torontu.

Petintridesetletni veteran severnoameriške košarkarske lige NBA Carmelo Anthony je na gostovanju svojih Portland Trail Blazers pri prvakih Toronto Raptors zaigral kot v najboljših letih in dosegel 28 točk, vključno z odločilnim košem za zmago s 101:99. Anthony, ki se je po več kot letu premora novembra vrnil v NBA, je k zmagi dodal še sedem skokov.

Desetkratni udeleženec tekme zvezd All-Star namreč ni igral več kot leto dni, preden se je novembra pridružil Portlandu in se vrnil v severnoameriško košarkarsko prvenstvo.

A na tekmi v dvorani Scotiabank Arena, kjer so se Raptors z videoposnetkom spomnili nedavno preminulega dolgoletnega komisarja Davida Sterna in tekmo začeli z minuto molka, je Anthony unovčil bogate izkušnje in pomagal Portlandu do preobrata v zadnji četrtini. Potem ko so gosti zaostajali že za več kot deset točk, so prišli do zmage nad prvaki lige NBA, Anthony pa je dosegel odločilni koš 3,3 sekunde pred koncem.

"Zaupam v svojo pripravljenost. Zaupam v svoj trening. Zaupam svojemu metu. Gre za met, na katerem delam vsak dan, zato je šel v mrežo," je po zmagi dejal Anthony in pohvalil soigralce.

"Nismo se predali. Igrali smo skupaj, ostali osredotočeni na cilj. V zadnji četrtini nam je uspelo nekaj res lepih košev, in to res pomaga tudi za samozavest," je še dejal zvezdnik lige NBA.

Talisman Portlanda Damian Lillard, ki sta ga večino tekme pokrivala dva igralca, je končal pri 20 točkah, CJ McCollum pa jih je k zmagi dodal deset.

dončić chriss NBA Šport Obračunaval z Dončićem, z njim pa obračunala kar njegova ekipa

Vsaj deset točk sta za goste prispevala še Hassan Whiteside (14) in Anfernee Simons (12), Whiteside je dodal še 16 skokov za šesti zaporedni dvojni dvojček.

Portland kljub zmagi, prvi po štirih zaporednih porazih, ostaja zunaj mest, ki vodijo v končnico lige, saj je na devetem mestu zahodne konference, medtem ko je Toronto po porazu padel na lestvici vzhoda.

Grozljiv pristanek Davisa

Večer pa je zaznamovala še tekma med Los Angeles Lakers ter New York Knicks. Po pričakovanju so nad eno najslabših ekip v lig slavili Jezerniki s 107:87.

Toda tekme ni zaznamovala sama igra, pač pa grozljiv padec in poškodba velikega zvezdnika Anthonyja Davisa, ki je grdo pristal na tleh po dvoboju z Juliusom Randleom. Vsa dvorana je utihnila, ko je zvezdnik poškodovan zapustil igrišče.

Kljub temu, da so se pri Jezernikih bali, da gre za grdo poškodbo trtice ali hrbtenice, so prve preiskave pokazale, da le ni tako hudo ter da bo Davis najverjetneje odsoten le dve tekmi.