265 ogledov

Uspešen večer Slovencev, tako čustveno so v Miamiju sprejeli Dragića

Goran Dragić Profimedia
Dragić je doživel topel sprejem ob svoji vrnitvi v Miami.

Košarkarska ekipa Chicago Bulls je v severnoameriški ligi NBA zmagala v gosteh pri Miami Heat z izidom 113:103. Goran Dragić je v 20 minutah pod obročema za bike prišel do dveh skokov in osmih točk (met 3-7), od tega je dal dve trojki.

Nekdanji igralec Miamija pa je kot vedno požel ovacije ob vstopu v igro še vedno hvaležnih navijačev Miamija. Že pred tekmo so ga sicer izjemno toplo sprejeli nekdanji soigralci in trenerji, največji aplavz pa je prejel, ko ga je trener Billy Donovan prvič poslal na parket.

Navijači Miamija namreč nikakor niso pozabili šestih sezon in pol, ki jih je preživel v dresu vročice, tekom katerih je bil enkrat izbran za tekmo vseh zvezd ter kar dvakrat imenovan za najboljšega igralca tedna na vzhodu. Bil je tudi ključen člen ekipe, ki se je poleti 2020 "v mehurčku" uvrstila v finale lige, kjer pa je nato (tudi zaradi Dragićeve poškodbe in neigranja) izgubila proti Los Angeles Lakers.

Igralec tekme je bil tokrat Nikola Vučević, ki je dosegel 29 točk, DeMar DeRozan pa je dodal 24 točk za zmago gostov iz vetrovnega mesta nad tokrat razglašenim Miamijem. Chicago je tako končal niz štirih porazov.

Floridska vročica, ki je zmagala na prejšnjih štirih tekmah, je bila brez Jimmyja Butlerja, Kyla Lowryja in Caleba Martina. Čeprav je Bam Adebayo dosegel 27 točk in zbral 12 skokov, pa so bili v tretji četrtini povsem brez moči. Bullsi so namreč vpisali delni niz 30:7 in od takrat naprej nikoli več niso bili v nevarnosti, da bi izgubili.

Miami je po končani seriji štirih zaporednih zmag osmi na vzhodu, Chicago pa 11., Dragića in soigralce naslednja tekma čaka že v noči na četrtek pri Atlanti.

Zmagali so tudi košarkarji zasedbe iz Kolorada Denver Nuggets. Ti so v domači dvorani v derbiju najboljših ekip zahodne konference s 105:91 premagali gostujoče moštvo Memphis Grizzlies, kljub 35 točkam in desetim asistencam, ki jih je prispeval zvezdnik Memphisa Ja Morant.

V dresu Denverja je imel pomembno vlogo tudi Vlatko Čančar, ki se je zelo dobro boril pod obema obročama. Koprčan je v 20 minutah igre dal eno trojko ter prispeval kar sedem skokov (dva v napadu) in dve asistenci. Čančar je tekmo končal s 100-odstotnim izkupičkom, saj je svoj edini met na tekmi tudi zadel.

Grizliji na celi tekmi niso niti enkrat samkrat vodili, zlata zrna pa so jih z zmago na derbiju ujela na prvem mestu konference. Denver in Memphis imata namreč na vrhu razvrstitve zahoda enako razmerje zmag in porazov 19-11. Denver bo novo tekmo igral v petek, ko bo gostil Portland.

New York Knicks pa so v torek z izjemno zmago nad Golden State Warriors s 132:94 podaljšali svoj zmagoviti niz na osem tekem. Immanuel Quickley je dosegel 22 točk, Jalen Brunson 21, veliko pa sta prispevala tudi Quentin Grimes z 19 in RJ Barrett z 18 točkami. Golden State je v tej sezoni dobil le tri tekme v gosteh, trenutno pa igra brez prvega zvezdnika Stephena Curryja.

Utah Jazz je s 126:111 premagal Detroit Pistons, na krilih Laurija Markkanena, ki je dosegel 38 točk in rekord kariere z devetimi trojkami. Z Jarredom Vanderbiltom, ki je dodal 18 točk in 13 skokov, so Jazz izboljšali svoj dosežek na 18 zmag in 16 porazov na zahodu, medtem ko so Pistons ostali pri dnu vzhodne konference z le osmimi zmagami na 33 tekmah.

Košarkarji Washington Wizards so zmagali v gosteh pri četrti najboljši ekipi zahoda Phoenix Suns s 113:110.