15526 ogledov

Incident v NBA: superzvezdnika sta si skočila v lase, padla je izključitev

Draymond Green in Donovan Mitchell Profimedia
Orlando in Boston zmagala v domačih dvoranah, v Oaklandu zavrele strasti.

Ekipa Orlando Magic je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma s 112:97 premagala Milwaukee Bucks in ekipi, ki je bila pred sezono med kandidati za naslov prvaka, prizadejala drugi zaporedni poraz. Košarkarji Boston Celtics so prav tako v svoji dvorani premagali Toronto Raptors s 117:94. Preostali ekipi v dvobojih tega večera pa sta klonili pred svojimi gledalci. Igralci Atlanta Hawks so izgubili proti Miami Heat s 109:117, Golden State Warriors pa proti Cleveland Cavaliers s 110:118.

V Orlandu je Paolo Banchero dosegel 26 točk in 12 skokov, veliko vlogo pa sta imela brata iz Berlina, ki sta z Nemčijo postala svetovna prvaka. Franz in Moritz Wagner sta zbrala 43 točk, prvi je dosegel 24 točk, šest skokov in tri podaje, starejši Moritz pa 19 točk in štiri podaje. Tako zvezdnik Milwaukeeja, Grk Giannis Antetokounmpo, kljub 35 točkam, 10 skokom in sedmim podajam ni mogel prinesti preobrata, saj je bil s soigralci v enakovrednem položaju z domačimi le v prvi četrtini.

Kristaps Porzingis | Avtor: Profimedia Profimedia

Jaylen Brown (29 točk), Jayson Tatum (27) in latvijski center Kristaps Porzingis (21 točk in sedem skokov) so vodili Boston do prepričljive zmage. Pascal Siakam (17 točk in osem skokov) ter nemški kapetan Dennis Schröder (14) sta bila najboljša v napadu kanadske zasedbe, ki je imela po dveh zaporednih zmagah v gosteh tokrat za poraz slab met za tri točke (10:37).

Oslabljeni Miami je bil v olimpijskem mestu iz leta 1996 uspešnejši od domačih, saj je Bam Adebayo ob 17 skokih dosegel še 26 točk, novinec Jaime Jaquez Jr. pa zanj rekordnih 20 točk. V dresu gostov, ki so dosegli četrto zmago v nizu, sta manjkala zaradi poškodbe desnega gležnja prvi strelec Tyler Herro in prav tako izvrstni napadalec Jimmy Butler. Pri domačih je bil v ospredju Trae Young z 11 podajami in 27 točkami, od tega štirinajstimi v zadnji četrtini.

Vroče je bilo v predmestju San Francisca, kjer je za domače bojevnike Stephen Curry dosegel 30 točk, a so ostali brez Draymonda Greena, ki je bil izključen v sedmi minuti tretje četrtine. Tedaj je namreč ob košu Carisa LaVerta z ramo podrl prvega igralca gostov Donovana Mitchella (21 točk, sedem skokov, pet podaj in ukradeni žogi). Sodniki niso dosodili ničesar, Mitchell pa je Greena začel loviti po igrišču, kjer je storil osebno napako, preden sta si skočila v lase. Ko se je vse skupaj umirilo, so si sodniki ogledali posnetek dogajanja in izključili Greena, Mitchell pa je dobil osebno napako.

Green si je namreč zaradi svojega odrivanja z ramo prislužil še drugo tehnično napako, kar je seveda pomenilo avtomatično izključitev, potem ko je prvo prejel zaradi pritoževanja nad dosojeno osebno napako pri boju za žogo. Nobena izmed tehničnih napak sicer ni bila sporna, kontroverzno je bilo le dejstvo, da sodniki sprva niso Greenu dosodili ničesar, nato se je igra nekaj časa nadaljevala, šele nato so si ogledali posnetek za kar nekaj časa nazaj in se naknadno odločili, da igralca izključijo.

"Tehnično napako je prejel, ker je s komolcem odrinil Mitchella. Zdi se mi, da je bilo to nekaj akcij nazaj. Nisem še slišal za to pravilo, ampak očitno lahko po ogledu posnetka dosodite tehnično napako nekomu tudi za dve akciji nazaj. Nisem imel pojma o tem. Če smo že pri tem, bi si sam želel, da se vrnemo in si ogledamo nekaj posnetkov izpred treh let. To je bilo bizarno," je izključitev enega svojih glavnih igralcev pokomentiral trener bojevnikov Steve Kerr.