7738 ogledov

Znova izjemni Čančar v ključnem trenutku z najbolj noro blokado sezone (video)

Vlatko Čančar Profimedia
Ponoči so bili na delu vsi trije slovenski NBA-jevci, edini se je zmage veselil Čančar.

Košarkarji Dallas Mavericks so tokrat v razprodani domači dvorani American Airlines, ki je pričakala novo okrepitev Kyrieja Irvinga, gostili Minnesoto Timberwolves in ostali praznih rok.

Luka Dončić NBA Šport Luka in Kyrie skupaj do 69 točk, šele zadnji napad odločil dvoboj

Naslednja tekma Dallas čaka v četrtek, ko bo gostoval v Koloradu pri najboljši ekipi zahodne konference, Denver Nuggets, za katero uspešno nastopa tudi slovenski reprezentant Vlatko Čančar.

Denver je tokrat gostoval na Floridi in na krilih 27 točk dvakratnega najkoristnejšega igralca (MVP) lige Nikole Jokića premagal Miami Heat s 112:108 ter prekinil niz osmih zaporednih domačih zmag Miamija.

Michael Porter mlajši je k zmagi dodal 17 točk, Bruce Brown 16, Jeff Green 12, še trojica košarkarjev, med katerimi je bil tudi Čančar, pa je prispevala po deset točk.

Čančar je tekmo proti vročici ob odsotnosti Jamala Murraya in Aarona Gordona znova začel v prvi peterki in odlično izkoristil svojo priložnost. V 28 minutah na parketu je 10 točkam (met iz igre 4/6, za tri točke 0/2) dodal še pet skokov, šest podaj ter po eno blokado in ukradeno žogo.

Še posebej atraktivna pa je bila omenjena blokada, ki je postala pravi spletni hit, obenem pa je bila ključnega pomena, saj je z njo preprečil met za tri točke odličnemu strelcu Maxu Strusu, Miamiju pa se je tako iztekel napad.

Denver si je v zelo izenačeni tekmi 5 minut pred koncem, ko se je tekma najbolj lomila, uspel priboriti nekoliko večjo prednost sedmih točk, ravno omenjena Čančarjeva blokada pa je preprečila, da bi se Heat približali na štiri točke zaostanka.

Brez zmage pa so še četrtič zaporedoma ostali Chicago Bulls Gorana Dragića, ki so tokrat doma z 91:100 klonili proti Orlando Magic. Pri gostih so se izkazali Paolo Banchero z 22 ter Franz Wagner in Markelle Fultz s po 18 točkami.

Prvi strelec bikov je bil Zach LaVine s 26 točkami, Dragić pa je v 11 minutah zbral dve točki in eno podajo ter izgubil dve žogi. Biki so ta čas v spodnjem delu lestvice vzhodne konference na 11. mestu, ki ne zagotavlja mesta v dodatnem "play-in" turnirju za končnico.

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia