5494 ogledov

Izjemni Goran Dragić z najboljšo tekmo za svojo novo ekipo

Goran Dragić Profimedia
Goran Dragić je ob pravi minutaži končno pokazal svojo vrednost tudi v dresu Milwaukee Bucks.

Medtem ko je Luka Dončić na domačem parketu ponoči izgubil proti Chicago Bulls, vodstvo franšize pa je pošteno razjezilo številne slovenske navijače, je imel Goran Dragić za sabo svojo najboljšo tekmo v dresu Milwaukee Bucks.

Legendarni slovenski kapetan je končno dočakal pravo priložnost ter v povsem zdesetkanem moštvu, ki se pripravlja na dvoboje v končnici, odigral 25:33 minute in v tem času dosegel 14 točk, šest skokov in štiri podaje. Zanimivo je, da je zgrešil vse tri mete za dve točki, a je zadel kar štiri izmed osmih metov za tri točke (odličnih 50 %).

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia

Prav tako je zadel oba prosta meta, izmed šestih skokov pa je kar tri pobral v napadu. Na celotni tekmi je izgubil še tri žoge, v času ki ga je preživel na igrišču, pa so Bucks za nasprotniki zaostali za vsega šest točk, tako da je imel enega najboljših statističnih plus/minusov v svoji ekipi.

To je bila seveda daleč najboljša predstava Dragića v dresu svoje nove ekipe, potem ko je na vseh petih prejšnjih tekmah skupaj zbral vsega 36 minut ter 11 točk.

Vseeno pa košarkar iz Kosez ni mogel preprečiti visokega poraza proti Memphis Grizzlies. Ti so si z zmago 137:114 zagotovili drugo mesto v zahodni konferenci. Milwaukee pa bo končnico začel z najboljšim izhodiščem v celotni ligi in bo imel vse do morebitnega finala prednost domačega igrišča.

Gneča na zahodu

Medtem ko so mesta na vzhodu praktično podeljena, večja gneča vlada na zahodu. Tam poteka ogorčen boj za neposredno uvrstitev v končnico. Prva štiri mesta so oddana, lanski prvaki Golden State Warriors (43-38) pa so trenutno peti, potem ko so s 119:97 premagali Sacramento Kings. Šesti so košarkarji Los Angeles Clippers (42-38), ki so odigrali tekmo manj, a imajo boljši medsebojni izkupiček proti bojevnikom.

Zmage sta se veselili tudi moštvi Los Angeles Lakers (42-39) in New Orleans Pelicans (42-39), ki zasedata sedmo oziroma osmo mesto na zahodu in imata prav tako boljši izkupiček v primerjavi z Golden Statom. Pelikani so s 113:105 ugnali New York Knicks, jezerniki pa so bili s 121:107 boljši od Phoenix Suns.

V kolikor bodo pelikani in jezerniki ohranili položaj, bodo v play-inu igrali eno tekmo za uvrstitev na mesto sedmega nosilca in dvoboj proti Memphis Grizzlies. Poraženca nato po vsej verjetnosti čaka še en obračun za mesto osmega nosilca proti bodisi Minnesota Timberwolves (40-40) bodisi Oklahomi (39-42).