4763 ogledov

Sanjska vrnitev Gorana Dragića, Gogi poskrbel tudi za akcijo večera (video)

Goran Dragić Profimedia
Dragić znova v postavi Toronta.

Slovenski košarkar Goran Dragić je bil v ligi NBA po skoraj treh tednih brez nastopa znova v postavi Toronta. Na domači tekmi proti Detroitu ga je trener Nick Nurse ob poškodbi Freda VanVleeta postavil v prvo postavo, v njej je v 28 minutah dosegel 16 točk, pet skokov in štiri podaje.

Detroit je sicer nekoliko pokvaril sanjsko vrnitev Dragića v prvo postavo, saj je ob izjemnem strelskem večeru slavil s 127:122.

Dragić je igral prvič po 25. oktobru, ob odsotnosti VanVleeta pa je dobil tudi nekoliko več priložnosti. To je dobro izkoristil s 50-odstotnim metom iz igre in dvema zadetima metoma za tri točke iz petih poskusov.

Med drugim je svojo izjemno vrnitev začinil še s potezo večera, ko je z neverjetno asistenco med nogami ves košarkarski svet znova opozoril nase ter dokazal, da je še vedno eden najboljših organizatorjev igre na svetu.

Cela prva peterka Toronta je sicer na tekmi dosegla dvomestno število točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago proti razpoloženemu Detroitu. Ta je v zadnji četrtini prišel do vodstva z dvomestnim številom točk, ki ga v zaključku tekme ni izpustil iz rok.

Prvi strelec tekme je bil Torontov Pascal Siakam s 25 koši. Za Detroit je bil s 24 točkami najbolj učinkovit Jarami Grant.

Medtem je na ostalih tekmah v noči iz sobote na nedeljo Dragićev nekdanji klub Miami na gostovanju v Utahu s 111:105 prekinil niz treh zaporednih porazov. Po zaostanku z 22 točkami v zadnji četrtini je Utah s serijo 18:0 poskrbela za bolj zanimiv zaključek tekme, a je imel Tyler Herro mirno roko iz prostih metov. K zmagi Miamija je največ prispeval prav Herro s 27 točkami in osmimi skoki.

Vodilno moštvo vzhodne konference Washington Wizards pa so slavili v Orlandu s 104:92 za četrto zmago v nizu. K tej je pomembno prispevala serija 30:16 za Washington v tretji četrtini. Prvi strelec tekme je bil s 23 točkami za Washington Spencer Dinwiddie.

V pretekli noči je odmevala še zmaga Clevelanda nad Bostonom. Darius Garland je 9,4 sekunde pred koncem za zmago zadel dva prosta meta, Cleveland pa je pred tem preobrnil zaostanek 19 točk v tretji četrtini.

Dallas slovenskega zvezdnika lige Luke Dončića bo naslednjič igral v noči na torek, ko na domačem parketu gosti Denver Nuggets. Za slednjega v tej sezoni zaradi poškodbe kolka še ni nastopil Vlatko Čančar.